עד כמה בעייתי עישון המריחואנה בקרב בני נוער וכיצד מצמצמים נזקים?

גמילה מסמים

בעוד שאנשים רבים בטוחים שצמח המריחואנה הוא לא ממש מזיק ונחשב סם קל לכל דבר, לא תמיד כך התמונה. עבור רוב המשתמשים במריחואנה, אכן יהיה מדובר בסם קל. אבל בערך 9% מהאוכלוסייה יכולים לגלות במהלך החיים תלות בשימוש במריחואנה.

כדאי גם לקרוא:
גמילה ממריחואנה, החלטה אחת שמובילה להשפעות רבות

אם מדברים על עישון מריחואנה בקרב בני נוער, חשוב מאוד להפריד את הרעיון הזה מהרעיון של עישון מריחואנה בגיל מבוגר. בגילאי הנוער, הילדים עדיין מתעצבים ומעצבים את זהותם, כמו המוח שלהם שעדיין בתהליכי התפתחות משמעותיים. ככל שהילד לומד בגיל יותר צעיר לבסס את זהותו על עישון מריחואנה ולהפוך את העישון לדבר שבהרגל, כך הסיכון לנזקים ארוכי טווח, גדל.

מריחואנה כדרך חיים – הנזקים שלא סיפרו לנו עליהם

העישון של מריחואנה מהווה עבור רבים דרך חיים של ממש, ואלו לא תמיד לוקחים בחשבון את הנזקים הנלווים לעישון בטווח הארוך. בפועל, עשויים להיגרם נזקים כמו פגיעה בזיכרון של הטווח הקצר, ליקויים קוגניטיביים שונים, עצלות שמתפתחת עם השנים לכדי התנוונות מנטאלית ועוד.

בניגוד לבגירים שכבר הספיקו לעצב את זהותם, בני נוער הם בתהליך מתגבש תמידי. התהליך הזה כולל את גיבוש הזהות, והם כבאופן קבוע חשופים ללחצים חברתיים שונים, לרבות לחצים חברתיים לעשן מריחואנה. בטווח הקצר, העישון של מריחואנה עשוי להוביל לכך שהילד יישן שעות מרובות, יהיה עצל ויגלה סימנים של אדישות.

נזקים בטווח הארוך מעישון מריחואנה

אם מדברים על הטווח הארוך, הרי שקיימים גם סיכונים של התמכרות לעישון מריחואנה. כשאדם מתחיל לעשן בגיל הנוער, הוא הופך את עישון המריחואנה לדבר שבשגרה. עם הזמן, ההרגל הזה ילך וישתרש עוד ועוד, עד כדי התמכרות פוטנציאלית.

בכדי לגדוע את הבעיה כאשר היא עדיין בחיתוליה, יהיה חשוב להקפיד על קשר איכותי ושיח מניב עם הילד. ככל שתהיו יותר מעורים בחיים של הילד שלכם, ככה תוכלו לפתח עמו שיח יותר בונה ופרודוקטיבי. תכירו את הילד שלכם, נסו להקשיב לו מבלי לשפוט אותו ומבלי לכעוס.

מריחואנה בקרב בני נוער – גמילה או לא?

אם תרגישו שיש בכך צורך, תוכלו גם לסמוך על מכוני גמילה מסמים לבני נוער. מכוני הגמילה לטעמנו הם לא הפתרון הראשון שצריך להעלות על הדעת, אבל זו אכן אופציה. גם אם זה אומר שהילד יצטרך להתנתק חברתית לתקופה מסוימת.

בשורה התחתונה, יכול להיות שההתנתקות החברתית היא בדיוק מה שהוא צריך כדי להיגמל ממריחואנה. אם אתם שוקלים לנקוט בצעד הזה של תוכנית גמילה ממריחואנה לבני נוער, כמובן שיהיה חשוב לעלות את האפשרות בפני הילד, לא להנחית עליו את הנושא כעובדה מוגמרת.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך אפשר להגדיל את העסק שלי?
מאמר זה דן בחשיבות של הרחבת העסק שלך וצמיחה עסקית. הוא גם דן במה שנדרש כדי להפוך את ההרחבה להצלחה. כן,...
קרא עוד »
נוב 17, 2022
למה גריל גז זו בחירה טובה? 
אתם רוצים לקנות גריל חדש למרפסת שלכם? אוהבים להזמין את החבר'ה לעשות על האש מידי פעם? אם כך, ברור שאפשר...
קרא עוד »
יונ 15, 2021
ניקוי שטיחים – איך זה עובד?
ניקוי שטיחים הוא חלק חיוני בתחזוקת הבית, מכיוון שהוא עוזר לשמור על מראה שטיחים כמו חדש וללא לכלוך, אבק...
קרא עוד »
פבר 18, 2023