הדרך הנכונה להימנע מעובש במקלחת

עובש במקלחת

יש לכם עובש בבית, ואתם שואלים את עצמכם איך זה הגיע אליי, מה בדיוק עשיתי שיש לי עובש בחדר המקלחת ובבית, מה זה בכלל עובש ומה עושים איתו? אז הגעתם למקום הנכון. במאמר זה ננסה קצת להבין מהו עובש, איך נמנעים ממנו ואיך אפשר לטפל בו במקרה הצורך?

מהו העובש?

עובש הוא בעצם מגוון פטריות אשר מכסות קירות, תקרות או כל מיני משטחים שונים, גם מזונות ומשטחים לחים אחרים. הפטריות הללו מתפשטות על ידי נבגים אשר מהווים שלב התפתחות במחזור החיים של הפטריות. את הנבג אנחנו לא רואים בעין אנושית, ולכן קשה לפעמים להיפטר מעובש לגמרי. בסופו של עניין העובש הוא פטריות חיות, וזה לא רק צבע מלוכלך על הקיר. פטריות אלה יכולות גם להיות לא בריאות עבורנו ולכן רצוי להימנע מהן כמה שיותר.

איך ניתן להימנע מהעובש בבית?

החוק הראשון לגבי עובש, שיש לזכור לא משנה היכן אתם הוא אוורור הבית. עובש מתקיים בעיקר באזורים לחים וחמים, לכן כאשר אתם שומרים על בית יבש מרטיבות, כל הזמן פותחים חלונות, דלתות, הבית מתייבש במהירות ולכן לא מצטבר עובש בקירות. כמו כן, לגבי מזונות במקרר, אל תשאירו אוכל לאורך זמן במקרר, נכון שזה קשה לזרוק, איך עדיף אם אתם יודעים שיש אוכל שנמצא זמן רב במקרר לזרוק, כי ככה תוכלו לשמור על בריאותכם תקינה לאורך זמן. כמו כן, בידקו בבית אם יש מכשירים נוזלים, כמור מזגן, מקרר, מכונת כביסה, נזילות אלה יכולות להוביל לרטיבות בקירות ובכך הקיר יתמלא בעובש. אם כבר יש עובש בביתכם ואתם רוצים להיפתר ממנו, הדרך היעילה ביותר היא לפנות לבעל מקצוע לטיפול בעובש אשר מומחה בתחום ויוכל להעלים את העובש לגמרי מביתכם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים