משכנתא למסורבים בבנק

הליך של נטילת משכנתא יקרה בדרך כלל כאשר אדם ירצה לרכוש נכס מסוים, אולם מה קורה כאשר יש BDI שלילי או גורמים אחרים הפוגעים בסיכוי לקבל משכנתא? הרי שמשכנתא ניתן לקבל גם בעבור סיבות אחרות, במיוחד אם יש לכם נכס לשעבד כנגד המשכנתא שאתם מבקשים. ובכן במקרים כאלו ואחרים הבנק עשוי לסרב לבקשת המשכנתא שלכם ותצטרכו למצוא פתרון חלופי. לרוב יהיה מדובר במשכנתא חוץ בנקאית הניתנת למסורבים בבנק בתנאים מיוחדים.

מדוע אנשים שמסורבים בבנק יכולים לקבל משכנתא ממקור אחר?

המרכז להבראה פיננסית משתף אותנו כי הבנקים בישראל כפופים לחוקים ולרגולציה המחמירה של בנק ישראל. משום כך לעתים רבות הבנק לא יוכל לאשר משכנתא או תוספת משכנתא לאדם/זוג מסוים גם אם יש בידיהם נכס אותו הם יכולים לשעבד כנגד ההלוואה. כך למשל אם יש בבעלותכם נכס ואתם רוצים לבקש משכנתא/תוספת משכנתא שתגדיל את סך המשכנתא שלכם ביותר מ50% מערך הנכס – במקרה כזה הבנק לא יאשר לכם את הבקשה וזאת בשל החוקים של בנק ישראל. 

מה צריך לקחת בחשבון מבחינת התנאים במשכנתא למסורבים?

הפתרון במקרה כזה הוא לפנות לגופים חוץ בנקאיים הפועלים תחת משרד האוצר ורשות שוק ההון ויכולים להעניק משכנתא למסורבים בבנק בתנאים שונים ללא מגבלות בנק ישראל. עם זאת תרצו לבדוק תחילה מול מי אתם עובדים כמובן ולבצע מספר בדיקות משפטיות ואחרות לפני שתחתמו על המשכנתא. כדאי יהיה לבדוק את התנאים המוצעים לכם כולל ריביות והחזרים חודשיים וכמובן לבדוק שיש לכם את האפשרות לכסות את המשכנתא ומהם התנאים לכך. מומלץ גם להגיע לפגישה פרונטלית עם נציג גוף המימון ולבדוק את רישיון האשראי של החברה. כמו כן בהלוואה כזו גדולה מומלץ להתלוות לעו"ד מטעמכם שיבדוק את ההסכם ותנאי העסקה ויבצע את הבדיקות המשפטיות הנדרשות על הגוף המממן.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות חיוניות לגבי הקמת מערכת קולנוע ביתי
ברוכים הבאים לעולם מערכות הקולנוע הביתי, שבו הקסם של הקולנוע מתעורר לחיים בנוחות של הבית שלך. כמומחה...
קרא עוד »
מרץ 03, 2024
כל היתרונות של צעצועי עץ לילדים
בתור הורים אנו מבינים היטב את היכולת של שעת המחשק להיות כזה אשר מפתחת במידה רבה את היכולת של התינוק...
קרא עוד »
מרץ 11, 2019
תלת אופן לילדים – טיפים לבחירת המושלם עבורכם
הילדים שלנו פעילים פיזית כמעט כל הזמן: הם רצים, קופצים, משחקים ושואלים שאלות והם רוצים לנוע במרחב...
קרא עוד »
מרץ 16, 2021