ארגון ללא מטרות רווח

ארגון ללא מטרות רווח

בארצנו הקטנטונת יש אחוז גבוה מאוד מהאוכלוסייה עם לב רחב, טוב לב ורצון לתת. ישנם הרבה מאוד ארגונים ללא מטרות רווח הפועלים לטובת מישהו או משהו אחר שאינו בעל אינטרס כלכלי או בקשה של משהו בתמורה. כך למשל ארגון מאיר פנים דואג לעשרות אלפי משפחות בישראל לסלי מזון, ארוחות חמות, נוער במצוקה, ריהוט בסיסי ועוד.

מהו ארגון ללא מטרות רווח?

עמותה או ארגון ללא מטרות רווח אם תרצו הוא ארגון שבו הבעלים שלו וכל מי שמנהל את הארגון פועל לטובת משהו או מישהו אחר ללא תמורה. כך למשל מקים הארגון או בעליו הנוכחיים לא יוכל לגעת בכספי העמותה שגיוסו מתרומות שכן אלה מיועדים ב100% לצרכי הפעלת העמותה ופעילותה. הארגון יפעל לטובת גיוס כספי תרומות לצורך מימון פעילות העמותה ובכך יוכל לבצע את הפעילות עם הסכומים המלאים שהוא מגייס ללא תשלומי מיסים או הכנסת הכספים לכיס כזה או אחר של מי מבעלי הארגון.

להרגיש שליחות:

כל מי שמקים ארגון ללא מטרות רווח או פועל בו בהתנדבות חייב לפעול מתוך הרגשה של שליחות, נתינה ואהבת הזולת. לא תמיד האנשים שנעזור להם ידעו להוקיר תודה אולם אתם עושים מה שאתם עושים גם עבורם וגם עבורכם. התחושה שאתה נותן למישהו אחר ולא עומד בצד של המקבל היא תחושה עצומה ושתמיד נזכה להיות בצד הנותן.

היתרונות המרכזיים של ארגון ללא מטרות רווח:

לארגון ללא מטרות רווח יש כמה יתרונות מרכזיים. הראשון שבהם הוא שהארגון אינו משלם מיסים. החופש ממיסים מאפשר לארגון להשתמש במלוא הכסף שהם אוספים מתרומות על מנת להפעיל את הארגון. זה אומר שיותר אנשים נהנים מפעילות הארגון והמדינה איננה שותפה לכספי העמותה. יתרון נוסף הוא שכאשר אין מטרות רווח הארגון שם למעשה את האזרח במרכז ועל ידי כך הוא מעניק לו יותר ולא מרוכז ביצירת רווח על חשבון אנשים אחרים. הארגון פועל לטובת אותם אנשים ומתוך מטרה נעלה ולא חומרית. לפרטים נוספים היכנס לאתר של ארגון מאיר פנים ותרמו את חלקכם בכל דרך שתוכלו ותתקבל בברכה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

משכנתא למסורבים בבנק

הליך של נטילת משכנתא יקרה בדרך כלל כאשר אדם ירצה לרכוש נכס מסוים, אולם מה קורה כאשר יש BDI שלילי או גורמים אחרים הפוגעים בסיכוי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים