לא להאמין אבל יכול להיות שהמדינה חייבת לכם כסף

לא להאמין אבל יכול להיות שהמדינה חייבת לכם כסף

לא מעט אנשים אינם יודעים, אבל יתכן מאוד שמגיע להם כסף מהמדינה. לכאורה זה נשמע מאוד מוזר. אדם אשר יודע שהמדינה חייבת לו כסף, בוודאי היה דורש אותו באופן מידי. אולם, מדובר לא פעם על כסף שהמדינה חייבת לאנשים כאלה ואחרים, שהם אפילו לא מודעים לכך ולכן, הם אפילו לא מנסים לברר אודותיו. לכספים אשר המדינה חייבת לאנשים פרטיים קוראים: כספים אבודים וכיום, כל אדם יכול לבדוק באמצעות בדיקה פשוטה באתר של משרד האוצר או על ידי סימולטור החזרי מס, האם המדינה חייבת לו כסף. כלומר, האם יש כסף כלשהו ששייך לו שמצוי בקופת המדינה.

למי כדאי לבצע בדיקה לאיתור כספים

בקופת המדינה כיום ישנם יותר מ8 מיליארד שקלים אשר מוגדרים ככספים אבודים ששייכים לתושבי המדינה. מהם בעצם כספים אבודים? מדובר על כסף המצוי בחשבונות בנק שאדם כלשהו פתח בעבר ושכח מהם או בקופות גמל, קרנות נאמנות ועוד. בעצם, מדובר על כסף שאדם איבד את עקבותיו ואף שכח ממנו. כל אדם שחושב שיש לו קופת גמל, קרן פנסיה, קרן נאמנות, חשבון בנק ועוד, אשר בהם יש כסף ששייך לו והוא לא זוכר זאת, יכול לבדוק באמצעות בדיקת איתור כספים האם יש לו כסף במקום כלשהו. כמו כן, כל אדם אשר יודע שהוא יורש של אדם שנפטר ולאדם זה אמור להיות כסף אבוד במקום כלשהו, יכול לבצע את הבדיקה על שמו של אותו האדם שנפטר.

כיצד מאתרים כספים אבודים

על מנת לאתר כספים אבודים יש צורך להיכנס לאתר של משרד האוצר ובאמצעות בדיקה מקוונת של טופס להחזרי מס, לבדוק האם ישנם כספים ששייכים לכם בקופת המדינה. במידה ואכן ישנו מידע אודות כספים אבודים ששייכים לכם, הרי שניתן להמשיך לבצע את הבדיקות הרלוונטיות על מנת לבדוק כמה כסף יש לכם וכיצד ניתן להוציא אותו. בכל מקרה, אם אינכם יודעים כיצד לעשות זאת או אם אתם מעוניינים לחסוך מעצמכם את ההליך הבירוקרטי הכרוך בתהליך, תוכלו לבחור באנשי מקצוע אשר יסייעו לכם לבצע את התהליך בצורה הקלה, הנוחה והמהירה ביותר.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

גיטרה לילדים

אם אתם מעוניינים שהילד שלכם ירכוש תחביב שגם מאוד יועיל לו, לימוד גיטרה יכול להיות דבר מצויין. לימוד גיטרה הוא גם מהנה וגם תורם להתפתחות

קרא עוד »

אופטומטריסט רמת גן

ברמת גן ניתן למצוא לא מעט אופטומטריסטים מקצועיים יותר ופחות. כיצד נדע לבחור את האחד שלנו ? קודם כל החשיבות היא למיקום הגיאוגרפי, רמת גן

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים