האם יש דרך להפחית סיכון לאבנים בכליות?

אבנים בכליות הן מצב כואב שיכול להיגרם ממגוון דברים. במאמר זה נבדוק כמה מהגורמים הנפוצים ביותר לאבנים בכליות וכיצד ניתן למנוע אותן.

במאמר זה נבדוק כמה מהגורמים הנפוצים ביותר לאבנים בכליות וכיצד ניתן למנוע אותן. כמו כן, נדון בסוגי אבנים בכליות, בתסמיניהן ובטיפולים הקיימים לכל סוג.

גורמי הסיכון

אנשים רבים אינם מודעים לגורמי הסיכון לאבנים בכליות. אבנים בכליות נוצרות כאשר השתן מתרכז, וזה יכול לקרות ממספר סיבות. אחת הסיבות העיקריות היא התייבשות. זו הסיבה שחשוב לשתות הרבה מים כל יום.

מחקר שנערך לאחרונה מצא ששתיית שתי כוסות מים בכל שעה יכולה להפחית את הסיכון בשיעור של עד 27%. המשמעות היא שאם תשתה 8 כוסות ביום, יהיה לך סיכוי נמוך ב-87% לפתח אבנים בכליות.

ישנן דרכים רבות להפחית את הסיכון לאבנים בכליות. אחת הדרכים היא לשתות יותר מים ופחות משקאות ממותקים. דרך נוספת היא להגביר את צריכת הסידן וויטמין D, וכן להגביל את כמות המלח בתזונה.

הפחתת הסיכון

ישנן מספר דרכים להפחית את הסיכון לאבנים בכליות. ראשית, אנו יכולים לצרוך יותר מים ומזון עם ציטראטים. ציטראט הוא מלח טבעי המופיע בפירות וירקות רבים והוא עוזר להפחית את הסיכון לאבנים בכליות על ידי מניעת שילוב סידן עם אוקסלט. שנית, נוכל לקחת תרופות המכילות אשלגן ציטראט המסייעות גם במניעת אבנים בכליות.

רופאים ממליצים לשתות הרבה נוזלים כדי למנוע התייבשות ולהפחית את הסיכון לאבנים בכליות. שתיית מים מספקת תעזור לשטוף את הרעלים מגופך ולמנוע את השתן שלך מלהיות מרוכז מדי.

חלק מהאנשים מוצאים הקלה על ידי אכילת מזונות המכילים רמות גבוהות של אשלגן, כגון בננות, תפוזים ותפוחי אדמה. כדאי גם לנסות להימנע מאכילת דברים כמו מלח ושוקולד שעלולים להגביר את הסיכון לאבנים בכליות.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דף סוכר
לקשט עוגה עם דפי סוכר זה פיצוץ של רעיון, ומקבל העוגה צפוי להרפתקה מרגשת ומתוקה אם זו הפעם הראשונה שהוא...
קרא עוד »
אפר 03, 2022
הערכת שווי נכס בתוך זמן קצר ע"י שמאי מקרקעין
אל תעשו שגיאה קרדינלית בדמות מכירת הנכס שלכם טרם נתתם לשמאי מקרקעין לבצע הערכת שווי נכס. רק על ידי...
קרא עוד »
יונ 11, 2021
לימוד אנגלית לילדים
לימוד אנגלית לילדים הוא תהליך שצריך להתחיל מגיל צעיר. ככל שתתחיל מוקדם יותר, כך ילדך יהיה קשוב יותר...
קרא עוד »
מאי 29, 2022