תשלום מזונות – מה המשמעות שלו?

תשלום מזונות

אחד החלקים החשובים ביותר בהסכם גירושים בין גבר לאישה, מתייחס לשאלת המזונות. כמה כסף צריך הגבר לשלם לאישה ולילדיו אחרי הגירושים. זו שאלה שדנים בה לא מעט, כולל בבתי משפט, שכן היא משפיעה בצורות שונות הן על חייו של הגבר ובאופן טבעי, גם על חייה של האישה וחייהם של ילדיהם.

בשביל להבין את משמעות העניין, צריך להבין מה זה ומהיכן הוא נובע. הרעיון של מזונות נובע מכך, שאם הגבר והאישה היו ממשיכים לקיים משק בית רגיל, משותף, אז באופן טבעי היה משתתף בפרנסת הבית, במקרים מסוימים הוא גם היה מפרנס יחיד. זאת אומרת, הוא היה מפרנס את האישה ואת הילדים.

ברגע שהם החליטו להיפרד, עדיין מוטלת עליו החובה לפרנס את ילדיו. על פי החוק, עליו לשלם מזונות לאישה עד אשר נקבע בהסכם עם עורך דין גירושים כיצד יתחלקו המזונות וכמה כסף עליו לשלם מדי חודש לפרנסת ילדיו. צריך לומר שהחוק מגדיר בצורה ברורה את החלוקה, בין אם זה על פי גילאים ובין אם זה על פי צרכים, כך שרמת החיים של הילדים לא תיפגע.

דברים שחשוב לשים לב אליהם

ראשית, קיים ויכוח ארוך שנים מדוע הגבר הוא זה שנושא בעול המזונות. הטענה הרווחת היא, מאחר והוא במקור המפרנס, לפחות בתפיסה ההיסטורית, אז הוא זה שאמור לשלם ולא האישה. יחד עם זאת, במהלך השנים חל שינוי מסוים בהתייחסות, מאחר וכיום יש לא מעט נשים שמרוויחות יותר מגברים ולכן החלק שלהן עולה, בעוד שהחלק של הגבר פוחת.

שנית, גבר שלא משלם מזונות, הרי שהאישה יכולה לפתוח נגדו בהליכים משפטיים שונים, דבר שיכול בהחלט לפגוע בו מבחינות שונות, ולכן אסור להימנע מכך.

המידע באדיבות אתר https://www.azr.co.il/

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שמלות כלה צנועות – איפה אפשר לקנות?
  שמלות כלה עם שרוולים הן לא דבר חדש. הם קיימים כבר עשרות שנים והיו חלק ממסורת החתונות. עם זאת, עם...
קרא עוד »
פבר 01, 2023
איך מלמדים ילדים לקרוא שעון?
בשלב מסוים ועדיף בגיל כמה שיותר מוקדם, נרצה ללמד את הילדים שלנו לקרוא שעון. אך איך עושים זאת בדיוק? האם...
קרא עוד »
יונ 17, 2021
המנעו מחאפרים! איך לבחור מומחה איטום מקצועי ומהימן
כל מי שסובל מנזילות מהתקרה או מכתמי רטיבות עקשניים שמופיעים כל חורף על הקירות, יודע שהוא חייב לעשות...
קרא עוד »
ספט 30, 2018