תשלום מזונות – מה המשמעות שלו?

תשלום מזונות

אחד החלקים החשובים ביותר בהסכם גירושים בין גבר לאישה, מתייחס לשאלת המזונות. כמה כסף צריך הגבר לשלם לאישה ולילדיו אחרי הגירושים. זו שאלה שדנים בה לא מעט, כולל בבתי משפט, שכן היא משפיעה בצורות שונות הן על חייו של הגבר ובאופן טבעי, גם על חייה של האישה וחייהם של ילדיהם.

בשביל להבין את משמעות העניין, צריך להבין מה זה ומהיכן הוא נובע. הרעיון של מזונות נובע מכך, שאם הגבר והאישה היו ממשיכים לקיים משק בית רגיל, משותף, אז באופן טבעי היה משתתף בפרנסת הבית, במקרים מסוימים הוא גם היה מפרנס יחיד. זאת אומרת, הוא היה מפרנס את האישה ואת הילדים.

ברגע שהם החליטו להיפרד, עדיין מוטלת עליו החובה לפרנס את ילדיו. על פי החוק, עליו לשלם מזונות לאישה עד אשר נקבע בהסכם עם עורך דין גירושים כיצד יתחלקו המזונות וכמה כסף עליו לשלם מדי חודש לפרנסת ילדיו. צריך לומר שהחוק מגדיר בצורה ברורה את החלוקה, בין אם זה על פי גילאים ובין אם זה על פי צרכים, כך שרמת החיים של הילדים לא תיפגע.

דברים שחשוב לשים לב אליהם

ראשית, קיים ויכוח ארוך שנים מדוע הגבר הוא זה שנושא בעול המזונות. הטענה הרווחת היא, מאחר והוא במקור המפרנס, לפחות בתפיסה ההיסטורית, אז הוא זה שאמור לשלם ולא האישה. יחד עם זאת, במהלך השנים חל שינוי מסוים בהתייחסות, מאחר וכיום יש לא מעט נשים שמרוויחות יותר מגברים ולכן החלק שלהן עולה, בעוד שהחלק של הגבר פוחת.

שנית, גבר שלא משלם מזונות, הרי שהאישה יכולה לפתוח נגדו בהליכים משפטיים שונים, דבר שיכול בהחלט לפגוע בו מבחינות שונות, ולכן אסור להימנע מכך.

המידע באדיבות אתר https://www.azr.co.il/

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
6 סיבות להתקרחות של החתול
גם חתולים כמו בני האדם וגם חיות אחרות משירים שיער והדבר גורם להתקרחות. סיבות להתקרחות של חתולים  ...
קרא עוד »
אוק 11, 2020
טיפים לבחירת חברת שיש
אחד מן המוצרים שאותו רוכשים עבור כל בית הוא משטח של שיש, כאשר יש כאלה אשר רוכשים אך ורק משטח עבודה...
קרא עוד »
אוק 17, 2018
האם באמת אפשר לדעת מראש את העלויות של פונדקאות?
פונדקאות זה עולם שלם, ובתוך העולם הזה, יש הרבה משתנים, דינאמיות ופרטים. כל משתנה או פרט יכול להוזיל...
קרא עוד »
מרץ 24, 2021