שיעורים פרטיים במתמטיקה – האם הם יעילים

שיעורים פרטיים במתמטיקה - האם הם יעילים

תלמידים רבים מוצאים את עצמם מתקשים כאשר הם מגיעים לפרקים הסבוכים במתמטיקה. הם יכולים להיות תלמידים מוכשרים בכל תחום אחר אך כאשר הם מגיעים אל המתמטיקה, הם חשים כאילו יש איזה 'בלוק' שמתיישב להם במוח והוא לא  מאפשר לידע לחדור אליו.

> קראו על נוסחת השורשים לפתרון משוואה ריבועית

אז כאן חשוב להבדיל בין התלמידים השונים. יש את אלו הריאליים שמקצועות הדורשים חשיבה כמו מתמטיקה או גאומטריה וכדומה, הם המקצועות שלהם. הם אוהבים ללמוד את כל הדברים הללו, נהנים להתעמק ולחשוב, לפצח בעיות סבוכות ומתמטיקה זה התחום שלהם. מנגד יש את התלמידים הריאליים שכל המקצועות המופשטים הללו כמו מתמטיקה וכדומה לא ממש מצליחים לחדור להבנתם והם ממש לא מבינים למה חשוב לנו לדעת את כל הדברים הללו.

אך מה לעשות ומסגרות החינוך אינם מוכנים לעת עתה להתחשב בתלמידים המתקשים בלימודי המתמטיקה והם דורשים גם מהם ללמוד ואף להיבחן בכל המקצועות הללו? בדיוק מסיבה זו יש את האפשרות של לימודנעים המאפשר לימוד באופן פרטי של כל אותן המקצועות.

האם זה יעיל?

כאן נשאלת השאלה, האם לימוד באופן פרטי של מקצוע אשר התלמיד ממש מתקשה בו יהיה יעיל ואפקטיבי? האם התלמיד יצליח להבין סוף סוף במה המדובר וידע לפתור א כל אותן הבעיות?

כאן יש גם הבדל בולט בין תלמיד מתקשה מעט לבין תלמיד שמתקשה מאוד.

תלמיד שיש לו איזושהי זיקה לכל תחום המתמטיקה ואת הבסיס הוא כן מצליח לקלוט ולהבין, הרי שסיכויים טובים לו להצליח כאשר הוא ילמד בצורה פרטנית מול מורה פרטי במתמטיקה. הוא יוכל איכשהו להשתלב ולקלוט את החומרים הנלמדים והודות לשיעורים הפרטיים הוא גם יוכל להיבחן ולהצליח.

מנגד, התלמידים שממש לא מסוגלים להשתלב בלימודים הרגילים עשויים למצוא את עצמם מבזבזים את זמנם ואת זמנו של המורה לשווא וגם הכסף שאותו הם משקיעים בלימודים הפרטיים משולמים לחינם. כאן חשוב לעצור ולבחון באופן ריאלי האם אככן שווה להשקיע והאם תהיה בכך תועלת.

בכל מקרה נוכל לומר כי כל תלמיד שילמד באופן פרטני יוכל להצליח יותר מאשר בלימוד הכיתתי או הקבוצתי.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פנימייה
הפנימייה, מציעה לתלמידים חוויה שאינה דומה לשום דבר אחר: לשקוע בהשכלתם, לצמוח בתוך קהילה תומכת ומגוונת...
קרא עוד »
מאי 15, 2022
מדוע לוכד נחשים משחרר את הנחש לאחר לכידתו
נחש נחשב לבעל חיים חכם ומאיים, אשר מפגש עמו עלול להסתיים באסון. ואכן, הקשת נחש עלוה להיגמר רע, תלוי...
קרא עוד »
דצמ 31, 2018
רשתות הגנה – להפוך את המרפסת לבטוחה יותר
אם תרצו להפוך את המרפסת בבית שלכם להרבה יותר בטוחה אז תוכלו לעשות זאת בהצלחה רבה באמצעות פנייה אל בעל...
קרא עוד »
יול 11, 2021