שיעורים פרטיים במתמטיקה – האם הם יעילים

שיעורים פרטיים במתמטיקה - האם הם יעילים

תלמידים רבים מוצאים את עצמם מתקשים כאשר הם מגיעים לפרקים הסבוכים במתמטיקה. הם יכולים להיות תלמידים מוכשרים בכל תחום אחר אך כאשר הם מגיעים אל המתמטיקה, הם חשים כאילו יש איזה 'בלוק' שמתיישב להם במוח והוא לא  מאפשר לידע לחדור אליו.

> קראו על נוסחת השורשים לפתרון משוואה ריבועית

אז כאן חשוב להבדיל בין התלמידים השונים. יש את אלו הריאליים שמקצועות הדורשים חשיבה כמו מתמטיקה או גאומטריה וכדומה, הם המקצועות שלהם. הם אוהבים ללמוד את כל הדברים הללו, נהנים להתעמק ולחשוב, לפצח בעיות סבוכות ומתמטיקה זה התחום שלהם. מנגד יש את התלמידים הריאליים שכל המקצועות המופשטים הללו כמו מתמטיקה וכדומה לא ממש מצליחים לחדור להבנתם והם ממש לא מבינים למה חשוב לנו לדעת את כל הדברים הללו.

אך מה לעשות ומסגרות החינוך אינם מוכנים לעת עתה להתחשב בתלמידים המתקשים בלימודי המתמטיקה והם דורשים גם מהם ללמוד ואף להיבחן בכל המקצועות הללו? בדיוק מסיבה זו יש את האפשרות של לימודנעים המאפשר לימוד באופן פרטי של כל אותן המקצועות.

האם זה יעיל?

כאן נשאלת השאלה, האם לימוד באופן פרטי של מקצוע אשר התלמיד ממש מתקשה בו יהיה יעיל ואפקטיבי? האם התלמיד יצליח להבין סוף סוף במה המדובר וידע לפתור א כל אותן הבעיות?

כאן יש גם הבדל בולט בין תלמיד מתקשה מעט לבין תלמיד שמתקשה מאוד.

תלמיד שיש לו איזושהי זיקה לכל תחום המתמטיקה ואת הבסיס הוא כן מצליח לקלוט ולהבין, הרי שסיכויים טובים לו להצליח כאשר הוא ילמד בצורה פרטנית מול מורה פרטי במתמטיקה. הוא יוכל איכשהו להשתלב ולקלוט את החומרים הנלמדים והודות לשיעורים הפרטיים הוא גם יוכל להיבחן ולהצליח.

מנגד, התלמידים שממש לא מסוגלים להשתלב בלימודים הרגילים עשויים למצוא את עצמם מבזבזים את זמנם ואת זמנו של המורה לשווא וגם הכסף שאותו הם משקיעים בלימודים הפרטיים משולמים לחינם. כאן חשוב לעצור ולבחון באופן ריאלי האם אככן שווה להשקיע והאם תהיה בכך תועלת.

בכל מקרה נוכל לומר כי כל תלמיד שילמד באופן פרטני יוכל להצליח יותר מאשר בלימוד הכיתתי או הקבוצתי.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קרע ברצועה הצולבת
קרע ברצועה הצולבת הקדמית היא פציעה שכיחה וכואבת הפוגעת באנשים בכל הגילאים. הפציעה יכולה להתרחש...
קרא עוד »
יול 01, 2022
מועדון לבת מצווה בהרצליה – מה לבדוק לפני שסוגרים?
מתכננים אירוע בת מצווה ומחפשים מקום מתאים? מתעניינים לגבי מועדון לבת מצווה? מחפשים טיפים לבחירת...
קרא עוד »
ינו 31, 2022
חדרי תינוקות – 5 טיפים לעיצוב חדר מושלם
תינוק חדש יצא לאוויר העולם ואין ספק כי הדבר מלווה בהתרגשות רבה. כל אמא יודעת כי אחד הדברים הנוספים...
קרא עוד »
נוב 23, 2020