מורה פרטי לפסנתר – כיצד בוחרים מורה בצורה נכונה

מורה פרטי לפסנתר

אחד הכלים הפופולאריים ביותר, בקרב מוזיקאים כמעט בכל הסגנונות, הוא ללא ספק פסנתר. אם בעבר זה נתפס בתור כלי של נגנים קלאסיים, אזי שכיום אנחנו יכולים למצוא שימושים רבים ונרחבים בכלי זה בסגנונות מוזיקה רבים, כולל ברוק, פופ, וסגנונות הרבה יותר קליליים ופשוטים. 

מי שרוצה לנגן על פסנתר בצורה מקצועית ונכונה, ירצה בוודאי ללמוד באופן מקצועי כיצד לנגן, בין אם זה מגיל צעיר ובין אם זה בשלבים יותר מאוחרים בחיים. בשביל ללמוד לנגן על פסנתר, מה שצריך זה למצוא מורה פרטי  לפסנתר שידע להעביר את החומר בצורה טובה, ידע להכיר לתלמיד את רזי הנגינה, רזי הכלי, וילמד אותו כיצד לנגן יצירות פשוטות ומורכבות כאחד. 

כמו בכל כלי אחר, גם כשלומדים לנגן פסנתר, מתחילים מהבסיס, לומדים כיצד לשבת מולו, איך לנגן על הקלידים השונים, לומדים תווים ואז לומדים דברים יותר מורכבים. ככל שמתפתחים בלמידה, כך היא הופכת להיות יותר מורכבת ומיוחדת. 

איך מוצאים מורה פרטי בצורה נכונה

ראשית, צריך לבחון איזה ניסיון וידע מקצועי מביא עמו המורה. מה בדיוק הוא מביא לתהליך הלמידה ועד כמה זה יכול להיות משמעותי בשביל להתקדם לאורך זמן. אין טעם ללמוד אצל מורה שיכול לתת את הצעד הראשון וזהו. צריך לחפש מורה שיכול לעבוד איתנו לאורך זמן. 

שנית, אנחנו צריכים לבחון את הכימיה האישית שלנו איתו. הוא יכול להיות קשוח, אך רצוי שזה יהיה במינון שנוכל להתמודד איתו, מינון נוכל באמת ללמוד ממנו ולא רק קשיחות לשם הקשיחות. 

שלישית, אנחנו צריכים לבחור מורה שיודע לנגן וללמד סגנונות שונים, קלאסיים, מודרניים ואחרים. כך גם אנחנו נוכל לנגן סגנונות מוזיקה שונים. 

 

המידע באדיבות ימאהה לימודי מוסיקה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שיש לאמבטיה
צרכנות

שיש דקטון – כל מה שצריך לדעת

הנושא של משטחי שיש מתפתח מאוד במהלך השנים, חומרים חדשים מתגלים ומפותחים וישנה שאיפה קבועה לשפר, לשדרג ולחדש מבחינות רבות. בין הפיתוחים של השנים האחרונות

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים