מה הוא נוהל בני זוג ידועים בציבור

נוהל בני זוג ידועים בציבור

 

למעמד של ידועים בציבור יש חשיבות גם לזוגות שאחד מהם אינו אזרח ישראל. לזוגות אלה יש תמיד את האפשרות להינשא בנישואים אזרחיים ולקצר את מסלול ההכרה בהם כדי לקבל תעודת אזרחות, אבל תמיד עלולה להיות סכנה לאחר שתחזרו לארץ לא יאשרו לבן הזוג הזר להיכנס שוב. לכן, הסדרת מעמד ידועים בציבור היא הדרך הטובה ביותר למי שרוצה לעשות זאת חוקית, גם אם היא לוקחת שבע שנים.

יש להיאזר בסבלנות להגיש את כל המסמכים והטפסים ולעשות זאת נכון באמצעות עורך דין מתמחה בתחום זה, על מנת לשכנע את רשויות ההגירה שאתם אכן זוג שמנהל משק בית משותף.

מה חשוב לדעת על האזרחות לזוג כזה?

במצב כזה עליכם לחתום על הסדרת מעמד בישראל כידועים בציבור ולהירשם ככאלה, במיוחד אם יש ילדים מנישואים קודמים לאחד מכם, או שאתם מתכננים הבאת ילדים משותפים לעולם. במקרה כזה לא תצטרכו לעזוב את הארץ ולכן אין סכנת עיכוב כניסה לכאן בחזרה. יש להגיש מסמכים רבים שמוכיחים את הזוגיות שלכם ואת העובדה שאתם מנהלים משק בית משותף, חלק מהם בחתימת אפוסטיל והוכחה שאתם באמת זוג ולא מנצלים זאת לצורכי אישור שהיה ועבודה לבן הזוג הזר.

תחקורים לאורך השנים

כאשר מדובר בבקשה של נוהל בני זוג ידועים בציבור עליכם לעמוד בכל התחקורים שנדרשים במשרד הפנים כדי להוכיח שאתם מכירים זה את זה וכדי להוכיח שאתם באמת חיים יחד כזוג. לפעמים זה לא יהיה נעים אבל זה הכרחי לנוכח יותר מדי מקרים שבהם מנסים לרמות ולהשיג את האישור הזה ואת האזרחות. אם לא יהיו מניעות ביטחוניות ופליליות תקבלו אשרת שהייה זמנית וגם תיחקרו בכל שנה כדי לוודא את מצבכם ואת מעמדכם והאם חלו בו שינויים. תושבות קבע ניתנת לאחר שבע שנים ולאחר שמוכחת כנות היחסים שלכם.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גז ראדון בממ"ד – איך תדעו?
תהליכי הנשימה שלנו כוללים הכנסה של תערובת גזים אל תוך הריאות שלנו. המרכיב הנחוץ והעיקרי הוא החמצן,...
קרא עוד »
ינו 30, 2020
בר אלכוהול למסיבות – איך זה עובד?
  מתכננים מסיבה? כמה טוב ללגום משקה אלכוהולי וליהנות מטעם חריף, ארומה מיוחדת והרגשה נפלאה שמלווה...
קרא עוד »
נוב 25, 2021
ציפוי חלונות לרכב היתרונות שכדאי להכיר
זה לא טוב בחיים לקבל החלטות מהבטן ולפעול על סמך הרגש. כאשר אנו עומדים לפני צומת בחיים, אנו צריכים...
קרא עוד »
יונ 05, 2019