עם טיפול נכון, גם אתה תוכל לחזור לשחק כדורגל – על קרע במיניסקוס

קרע במיניסקוס נחשב לפציעת ספורט ידועה, למרות שהוא עלול להיקרע גם מחוץ למגרש הספורט. אם חשבת שבגלל קרע במיניסקוס לא תוכל יותר לשחק כדורגל ותצטרך להסתפק בישיבה על היציע, כיום זה אחרת. כחלוץ, בלם, שוער או מגן, כיום ישנו טיפול שיכול לאפשר גם לך לחזור לכר הדשא למגרש, כשחקן פעיל וכמקצוען או כחובבן.

 

איך נגרם קרע במיניסקוס ואיך מזהים אותו

המיניסקוס נועד להקנות לברכיים אופי קפיצי, תוך פיזור של העומסים ושמירה על הסחוס. בכל ברך ישנם שני מיניסקוסים שעשויים סחוס גמיש. כאשר על אחד המיניסקוסים מוטל עומס חריג או כתוצאה מתנועות קיצוניות, עלול להתרחש הקרע. הקרע אפשרי שייוצר בשל פגיעה מתנועה מאוד חדה, תנועה סיבובית עם חבלה או בתהליך מדורג שכולל שחיקה והתנוונות. קרע במיניסקוס מאופיין בכאבים חזקים, לעיתים עם נפיחות. הכאב עשוי להחמיר עם ביצוע תנועות וירידה ביכולת השליטה בתנועה הברך. לאחר פעילות הכאב עשוי להחמיר ולהופיע עם נעילת הברך וסימפטומים נוספים. אורתופד מומחה מסוגל לזהות פגיעה מסוג זה, לקבוע דיאגנוזה ולהציע טיפולים אפשריים.

 

האם קרע במיניסקוס מטופל רק על ידי ניתוח

בשיטות חדישות של כירורגיה, ארתרוסקופיה, ניתן לטפל בפציעה עם מינימום פעולה פולשנית. איחוי ותיקון נעשים על ידי כלים זעירים, בסיוע מצלמת סיב אופטי. חשוב לציין שרופא מומחה יוכל לקבוע מתי אפשר להשיג הטבה משמעותית ואף חזרה לפעילות ספורטיבית גם ללא ניתוח. שילוב של פיזיותרפיה, מנוחה, חזרה לפעילות מדורגת ושימוש בתרופות אנטי דלקתיות ושיכוך כאבים, יכולים לעצור תהליכים ניווניים ולאחות מיקרו קרעים. רק במידה והתוצאה איננה משביעת רצון, יבוצע ניתוח לצורך איחוי ושיקום, תפירה ולעיתים כריתה נקודתית.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דשא חי VS דשא סיננטי – איזה דשא עדיף לגינה שלכם?
דשא מלאכותי הוא חלופה מצוינת לדשא אמיתי. זה הרבה יותר אטרקטיבי ובריא מדשא אמיתי. דשא סינטטי הוא מוצר...
קרא עוד »
אוג 04, 2022
הסבת אקדמאים להוראה – כל אחד יכול לעשות את זה
אוניברסיטאות רבות מתחילות להבין שהן זקוקות ליותר מורים ויותר מורים מוכשרים. זה המקום שבו בינה...
קרא עוד »
פבר 23, 2023
מהו תכנון אקלימי?
כחלק משינוי בתהליכי הבנייה תוך התחשבות ושמירה במשאבים מתכלים כמו גם ניצול של משאבי הטבע הטבעיים,...
קרא עוד »
נוב 25, 2020