למה לא כדאי לוותר על חטיף חלבון אחרי אימון?

חטיף חלבון

 

בשנים האחרונות אפשר לראות הרבה יותר מודעות לאימוני ספורט ופעילות גופנית, בקרב אנשים מן היישוב, מבוגרים וצעירים, אשר אינם נחשבים לספורטאים מקצועניים. אנחנו יכולים לראות הרבה יותר אנשים עוסקים בפעילות של ריצה, רכיבה על אופניים, שחייה וכן עושים פעילות גופנית במסגרת מכון כושר ומכוני בריאות אחרים.

בהתאם, אנחנו יכולים לראות עלייה ניכרת במודעות לעבודה לפני ואחרי האימון ולא רק בזמן האימון. כלומר, אנחנו יכולים לראות הרבה יותר תהליך נכון של תזונה ושינה, לפני ואחרי אימונים, אשר משרתים את המתאמן ומאפשרים לו להגיע לתוצאות טובות יותר. אותם תהליכים מאפשרים לו לשמור טוב יותר על איכות ומבנה השרירים, מאפשרים לו לשקם אותם ובסופו של דבר להגיע לתוצאות איכותיות יותר.

אחד הדברים שצריך לעשות אחרי כל אימון באופן קבוע, הוא לצרוך חלבונים בדרכים שונות. ההמלצה היא לצרוך חלבון מסוים תוך שעה עד שעה וחצי אחרי האימון, רצוי מאוד שהכמות תהיה שוות ערך לסוג האימון, וכן מומלץ מאוד שזה יהיה חטיף חלבון איכותי.

מדוע נכון לצרוך חטיף חלבון אחרי אימון?

יש לכך שני הסברים עיקריים. ראשית, במהלך האימון אנחנו משקיעים לא מעט מאמץ, מה שמוביל להרס של השריר. על מנת שנוכל לשקם ולבנות אותו מחדש, צריך לצרוך חלבונים. זה החומר שמאפשר את השיקום והבנייה. לכן חטיף אחרי אימון יכול לעזור.

שנית, חטיף חלבון יכול להקל עלינו במידה ניכרת מאחר והוא מונע מאיתנו צריכה של חומרים נוספים שהם פחות רלוונטיים לגוף, כמו למשל פחמימות ושומנים. אם נצרך רק חלבון, הגוף שלנו יקבל בדיוק את מה שהוא צריך ולא יקבל את מה שהוא לא צריך. זה יכול להיות מאוד אפקטיבי עבורו.

> רוצים לדעת עוד על חטיפי חלבון? מעוניינים לרכוש? כנסו אל > חנות אבקת חלבון

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים