חרדות טיסה – בעיה שצריך להתמודד איתה

חרדת טיסה היא בעיה נפוצה שקיימת אצל הרבה אנשים. חרדת טיסה נגרמת לרוב מחוויות לא נעימות שחווינו בילדות הקשורות לטיסות או הבעיה לשחרר שליטה ולתת את המושכות לטייס, לפחות עד לנחיתה. חרדת טיסה היא תופעה שכיחה איתה מתמודדים אנשים רבים שצריכים לטוס. זוהי תחושה של אי שקט ופחד גדול שמשהו רע יקרה או עומד לקרות, חרדה גורמת לסובלים ממנה להיות רגישים בצורה קיצונית או עצבניים מאוד.

מה גורם לחרדת טיסה?

חרדת טיסה יכולה ללוות אותנו מילדות ויכולה גם להופיע פתאום באמצע טיסה. חשוב להבין שיש גורמים שונים המעוררים חרדה מטיסה והם: פחד ממקומות סגורים, אי קבלה של חוסר שליטה, פחד גבהים או טראומה ממשהו שעברנו כשהיינו צעירים. חרדת טיסה כמו שאר סוגי החרדות היא באה וחולפת, היא לא נעימה אבל אם מכירים אותה מקרוב אפשר לשלוט בה.

איך אדע שאני סובל מחרדת טיסה?

בפעמים הראשונות שחווים חרדה מכל סוג לא יודעים שמדובר בחרדה, זה מלחיץ, זה לא נעים, משהו לא מוכר קורה בגוף שגורם לדאגה ופאניקה. אם אתם חווים אחד או יותר מהתסמינים הבאים: דופק מואץ, קשיי נשימה, סחרחורת, כאבי בטן וצואה רכה יש מצב טוב שגם אתם סובלים מאותה חרדה מציקה.

איך אפשר להתגבר על פחד טיסה?

רבים הסובלים מחרדת טיסה אם לא כולם, תוהים איך להתגבר על פחד טיסה והאם זה זמני או כאן להישאר. החדשות הטובות הן שאפשר להתגבר על החרדה הלא נעימה, אבל חשוב להבין שנדרשת דרך לעשות על מנת שזה יקרה. ישנם אנשים הסובלים מחרדה קשה שיצטרכו להיפגש עם מטפל על מנת להבין ממה נובעת החרדה, טיפול שלעיתים קרובות יהיה משולב עם תרופות. אנשים הסובלים מחרדת טיסה קלה יוכלו לנשום עמוק מספר פעמים ולקחת לגימה ממים קרים וזה בהחלט יכול להביא את ההקלה. להתגבר על חרדת טיסה זה לא פשוט מהמלחמה הנפשית בחרדה מכל סוג אחר, אבל צריכים להיות נחושים ולא לוותר.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה הסיכונים הנפוצים בניתוחי אף אוזן גרון?
הסיכונים המשמעותיים ביותר שניתן להעלות על הדעת בניתוחי אף אוזן גרון הם פגיעה באיכות השמיעה או מיתרי...
קרא עוד »
ינו 18, 2021
רעיון ייחודי: לכו לסדנת נגרות זוגית
בעולם הנשלט על ידי אינטראקציות דיגיטליות ואורח חיים מהיר, הפיתוי של חוויות אותנטיות מעשיות תפס את...
קרא עוד »
אוג 18, 2023
מתי כדאי לערוך צוואה?
צוואה חוקית היא הצהרה כתובה, בעלת תוקף משפטי, שתפקידה להסדיר את חלוקת הרכוש של אדם לאחר מותו. קיימים 4...
קרא עוד »
ספט 19, 2021