שלושה תסמינים התחלתיים של חרדה חברתית

חרדה חברתית

חרדה חברתית נובעת מפחד, אימה, חשש או דאגה ממשהו חברתי. במספרים – יש 10% מכלל אוכלוסיית העולם שסובלים מחרדה חברתית. לעיתים, מדובר במצב שקרה בעבר, ובעקבותיו אנו מפתחים סימפטומים חברתיים. במקרים מסוימים, חרדה חברתית יכולה להיות גם כרונית או רגשית במיוחד. לפני הטיפול, מהם שלושת התסמינים ההתחלתיים של חרדה חברתית? פירטנו זאת במאמר זה.

1) פחד מהתחייבות או קשר

אחד התסמינים הנפוצים ביותר מהתחייבות רגשית, או מקשר מחייב, הוא בוודאי הפחד. הפחד מונע מאיתנו להתנהל בצורה נכונה וחברתית. לרוב, מדובר על בעיה רגשית שנבעה ממצב חברתי עוד כשההינו ילדים. לדוגמא: בילדות הצעירה שלנו, אנו עשויים להיות חשופים לדברים לא נעימים וחברתיים, כמו ניסיון כושל למציאת חברים. כאשר זה קרה, בעתיד הרחוק אנו עשויים לעורר פחד מהתקשרות לאדם מסוים, או התחייבות לקשר ארוך.

2) התקפי זעם או\ו דיכאון

ילדים ובני נוער רבים נמצאים ברשתות החברתיות ועשויים להיות חשופים לשלל מצבים לא נעימים. לדוגמא: חרם חברתי מסוים, הכפשות, ושיימינג אגרסיבי. עקב כך, הילדים שלנו עשויים לפתח מנגנוני אבטחה כמו – התקפי זעם, בכי לא מוסבר, דיכאון, וחרדות נוספות. מדובר על תסמינים לגיטימיים מתוצאה של כאבים רגשיים בעבר.

3) הגיל הנוכחי

הרבה מאוד תסמינים וחרדות לא בהכרח נובעות מהתעללות, או ממצב שקרה בעבר. הגיל הנוכחי של המטופל, הוא מאפיין שחייב לקחת בחשבון. ההשפעה של הגיל, ויחד איתו, מלווה בתסמינים כואבים, בעיקר מפחד. לדוגמא: ביישנות, פחד מפגישות חברתיות וזוגיות. מדובר בחרדות יחסית קלות, ועדיין קיימות וחייבות לעבור טיפול מתאים. בעת האבחון, הבודק חייב לבחון היטב את הגיל הנוכחי, ואיתו את ההיסטוריה של המטופל.

לסיכום

חרדות חברתיות יכולות להסתיים בחודש אחד באמצעות טיפול מקצועי ויסודי בפנייה לאתר http://adishnider.co.il/. שיטת ה- NLP מסייעת בשלל מצבים ע"י דמיון מודרך, מדיטציה, ושלל טכניקות אפקטיביות לטיפול בחרדות. אלה הם היו שלושת התסמינים הנפוצים ביותר והמורגשים ביותר כאשר חרדה קיימת. עדי שניידר תספק לכם את תשומת הלב בעת הטיפול, תוך הקדשה והקשבה לבעיה. בכל שאלה, אתם מוזמנים לחייג אלינו – 050-334-5270.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סדנת כיפוף ברזל, מה עושים בה?
שמעתם על סדנת כיפוף ברזל? אמנות חוטי ברזל היא צורה פופולרית של אמנות שקיימת מאז תחילת המאה ה-20. זה נעשה...
קרא עוד »
אפר 10, 2023
מהו ארון רחף?
ארון רחף, כשמו כן הוא, ארון שנדמה שהוא מרחף כמה סנטימטרים באוויר. ארונות מסוג זה מעוצבים כך שלא רואים...
קרא עוד »
מאי 08, 2020
זה הזמן לחזק את הצרפתית שלכם עם מורה פרטי לצרפתית
מעוניינים להתחיל ללמוד צרפתית ברצינות במהלך תקופת הבידוד? רוצים להתחיל להשוויץ ביכולות שלכם ולא...
קרא עוד »
פבר 27, 2021