תיקון החברה בתורת בעל הסולם – הרב אשלג

תיקון החברה בתורת בעל הסולם

אחדות בלימוד חכמת הקבלה

במאמר השלום בספר מתן תורה אומר בעל הסולם כי את עבודת ה' היינו שאנו נשתווה עם הבורא הוא דבר הכרחי ואף ניתן להוכחה, למשל אם ניקח חברת אנשים ונשכנע אותם להיות בחיבור ובהשפעה זה לזה – הדבר לא יצליח כפי שאנו רואים שהרוסים לא הצליחו תחת איום וגם לא הקיבוצים בארץ. במהלך ההיסטוריה אנו רואים כי כל ניסיון לאחד חברה לטובת איש את רעהו נכשל. להרחבת לימוד חכמת הקבלה של בעל הסולם ניתן לגלוש לאתר סולם יהודה.

החיפוש והכשלון האנושי לפי חכמת הקבלה

בעצם בכל המשטרים בכל העולם אף אחד לא מצליח לייצר מקום שיתופי, לא סין ולא באירופה הכל הפך להיות סוג של כישלון חרוץ ללא עתיד אמיתי. ונשאלת השאלה – למה אף אחד לא מצליח בכל העולם, בכל ההיסטוריה, מה ההסבר של חכמת הקבלה לכשלון החרוץ הזה של האנושות לאחד חברה להשגת טוב זה זה.  התשובה פשוטה משום שעבודת החברה נעשתה אף ורק לצורך מילוי עצמי ולא להשגת האלוקות, ז"א יש לנו בעיה שמצד אחד האגו שלנו לא יתן לנו לעשות חברה שיתופית שלכולם יהיה טוב כפי שאנו רואים בקפיטליזם וסוציאליזם לא מצליחים להגיע לאושר ולשום דבר פרט להרס אלא אם כן נתחבר לכח העליון.

הפתרון על פי תורת הסוד והזוהר הקדוש

עבודת ה' היא בעצם על מנת שיהיה לנו חיים טובים כאן על פני האדמה – אם לא תיקון האגו על ידי התורה לעולם לא יהיה לנו טוב. כולם נכשלו משום שלא היה להם את הכח העליון שיתקן את הטבע שלהם ויחבר בניהם. אם אנו רוצים לחיות טוב יש שיטה להתהפך מהרע לזולת וטוב לזולת. ורק על ידי עבודת ה' להשפעה ונתינה ניתן לפתור את הבעיה – אף על פי שאנו מדברים מתוך הרצון הוא לקבל טוב – בסופו של דבר לא ניתן לדבר עם האנושות עם לא על ידי דיבור לאגו וכח המפריד לרכישת כח ההשפעה ולאט לאט ירכוש כל אחד את שני הכוחות ונתפתח לטוב המוחלט.

 

כתיבה ועריכה לשונית: הרב שקד אליהו פנחס  | מרצה לקבלה וחסידות | מייסד מרכז סולם יהודה

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המדריך השקט לניהול הכספים שלך: חשיפת סודות שהיית רוצה לדעת מוקדם יותר
תחום הפיננסים האישי שופע עצות קונבנציונליות - לחסוך יותר, להוציא פחות, להשקיע בחוכמה. אבל מעבר לפניני...
קרא עוד »
אוק 31, 2023
מהי גמלת סיעוד
גמלת סיעוד מכונה גם ביטוח סיעודי. היא מעניקה סיוע כלכלי לאנשים הזקוקים לטיפול סיעודי לתקופה...
קרא עוד »
דצמ 23, 2022
בלונים לבר מצווה
רגע לפני שהבן שלכם מגיע לגיל מצוות, בוודאי תרצו להכין עבורו את כל מה שחשוב ביום המיוחד הזה. זה כמובן...
קרא עוד »
יונ 15, 2021