שלבים בהחלמה לאחר ניתוח אף

"דוקטור, לפני הכל אני מוכרח לשאול: מתי אוכל לחזור לשגרה שלי?" – בכל פגישת ייעוץ, ללא יוצא מן הכלל, השאלה הזו נשאלת. להפתעתי, בשלב מוקדם מאד ועוד לפני שאני מציג בפני המועמדים לניתוח את ההדמיה. לטובת אלו ביניכם שטרם בדקו, חקרו והעמיקו בנושא ניתוח אף, חשוב לי להקדים ולשתף את מהלכו בקווים כלליים: את הניתוח מקדימה פגישת ייעוץ במהלכה אני עושה הדמיה. במעמד פגישה זו, אני משתף כי לאחר הניתוח שאורכו כשעתיים לערך, ישנה תקופת החלמה מדורגת הנמשכת עד כשנה. 

 

אז מהם שלבי תקופת ההחלמה לאחר ניתוח אף? מאחר שהחלמה היא דבר סובייקטיבי (שכן כל גוף מגיב אחרת), לא אציג בפניכם שלבים "יבשים" ואת אורכם הממוצע, אלא אענה עבורכם על שאלות נפוצות שלבטח מהדהדות כעת בראשכם. 

 

תשובות רותחות לשאלות חמות על החלמה אחרי ניתוח אף

אתחיל ואציין: במעמד פגישת הייעוץ האישית אשמח להשיב על כל שאלה, וכך גם להעניק לכם ודאות על כל שלב בתהליך. אני מאמין בשקיפות, שיתוף ושיח ב"גובה העיניים", ועל אלו אני מבסס את עבודתי מול מנותחיי הנותנים בי אמון. כעת, אשיב עבורכם על מספר שאלות נפוצות בנושא ניתוח אף, בדגש על מה שקורה אחרי הניתוח ובמהלך תקופת ההחלמה:

  • "כמה זמן נמשכת תקופת ההחלמה?" – על הנייר, תקופת ההחלמה אורכת כשנה לערך, וכעת אסביר: זה לא שבמשך שנה הפנים יהיו נפוחות ותהיו מנועים מלבצע פעילות גופנית, אלא שתחלוף שנה מיום הניתוח עד שתראו את התוצאה הסופית: האף שהוצג בפניכם בהדמיה בפגישת הייעוץ. אדגיש ואומר כי תקופת החלמה נוטה להתקצר ולהתארך בין מטופלים שונים, כאשר הגורמים המשפיעים הם הקפדה על ההמלצות שניתנו לכם, כמו גם נתונים פיסיים שונים הייחודיים לכל אדם. 
  • "יהיה עליי להסתובב עם הסד במשך שנה?" כמובן שלא. בשבוע-שבועיים הראשונים יש להישאר עם הסד על האף ואין להסירו. כמו כן, חשוב לא להרטיב ולא להחליפו לבד ומבלי שניתנה הוראה מפורשת. זמן קצר לאחר הניתוח תגיעו לביקורת (תקבע לפני יציאתכם הביתה לאחר הניתוח), ובמהלכה יוסר הסד. 
  • "זה נכון שאסור לקנח את האף לאחר הניתוח?" – בימים הראשונים שלאחר הניתוח כשהאף מכוסה בסד, אין לקנח את האף. פעולת הקינוח מותנית בהפעלת לחץ על האזור ומסיבה זו ההמלצה היא להימנע. 
  • "אני שכיר ולא יכול להפסיד המון ימי עבודה. מתי אוכל לחזור לעבודה?" – ישנו מיתוס כי לאחר ניתוח אף נדרשת היעדרות ממושכת מהעבודה. לשמחתכם, זהו רק מיתוס. בגדול, כל עוד עבודתכם אינה פיסית ודורשת מאמץ (מאמני כושר, סבלים, עובדי לוגיסטיקה ומחסנים וכיוצא בזה), תוכלו לשוב לעבודה בתוך כמה ימים, תוך הקפדה מלאה על הוראות ההחלמה. 
  • "פעילות גופנית תתאפשר במהלך תקופת ההחלמה?" – בימים הראשונים שלאחר ניתוח האף מומלץ שלא להתאמן או לאמץ את הגוף. כעבור שבועיים לערך ניתן לחזור לפעילות ספורטיבית, וזאת במידה שהסיכון לפגיעה באף נמוך. חשוב מאד להיות קשובים לגוף, ולגלות רגישות גבוהה לאזור הפנים שבימים, בשבועות ובחודשים שלאחר הניתוח, נפוח. 

ליצירת קשר עם ד"ר מרקוס הראל >>>

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיעורים פרטיים באנגלית – חיוניים עבור הילד שלכם
בעזרת שיעורים פרטיים באנגלית לילד שלכם, לכל אחד מכם תהיה אפשרות לחזק את היכולות שלו ולאפשר לו להצליח...
קרא עוד »
נוב 30, 2021
פתיחת הדרך הנכונה: בחירת חברת ניהול הנכס האידיאלית
כמומחה מוכר עולמי בתחום הנדל"ן, אני מביא לך הדרכה שלא תסולא בפז לגבי התהליך המורכב של בחירת חברת ניהול...
קרא עוד »
אוק 30, 2023
הוספת שיק וסטייל ללא פשרה – כסאות בר
ישנן דרכים שונות כיצד אנחנו יכולים לעצב את המטבח שלנו בצורה מיוחדת ומרשימה. אחת הדרכים לעשות את זה, גם...
קרא עוד »
אפר 14, 2019