קרע ברצועה הצולבת

קרע ברצועה הצולבת הקדמית היא פציעה שכיחה וכואבת הפוגעת באנשים בכל הגילאים. הפציעה יכולה להתרחש ממגוון סיבות שונות כגון פגיעה פתאומית, פיתול או מכה ישירה בברך.

הרצועה הצולבת היא רצועה קשוחה של רקמת חיבור המייצבת את הברך. הוא נצמד מהחלק הקדמי של עצם הירך לחלק האחורי של עצם השוק ועוזר לשמור על הכל במקום הנכון. הפציעה, המכונה גם "קרע", גורמת לנזק לרצועה זו ויכולה להזיק ומחלישה ביותר.

קרע ברצועה הצולבת היא אחת הפציעות הנפוצות ביותר בספורט והיא יכולה להשפיע על אנשים בכל גיל. זה קשור גם למספר פציעות אחרות כגון קרע ברצועה הצולבת הקדמית, תסמונת הרצועה האיליוטיביאלית ותסמונת הכאב הפטלופמורלי.

צרו קשר עם ד"ר ליאור לבר>>>

מה חשוב לדעת על קרע ברצועה הצולבת?

הרצועה הצולבת היא רצועת רקמה המחברת את עצם הירך לשוקה. הוא ממוקם בחלק הקדמי של הברך והוא עוזר ליציבות ותנועה.

הרצועה הצולבת היא חלק חשוב מאוד בגופנו, אבל יש לה גם פגמים. יש מקרים רבים שבהם אנחנו לא יכולים להימנע מפציעה מהרצועה הזו. דוגמה אחת כזו היא קרע של הרצועה הצולבת, שעלול לגרום לפציעה חמורה בברך אם לא מטופל בזמן.

קרע של הרצועה הצולבת מתרחש כאשר יש כוח חריג על מפרק הברך, כמו במהלך ספורט או תנועות פתאומיות כמו קפיצה או ריצה. השבירה מתרחשת בקצה אחד של מבנה דמוי פס דק הנקרא רצועה אנט-צדדית.

קרע ברצועה הצולבת – למה זה יכול לגרום?

קרע ברצועה הצולבת הוא גורם שכיח לכאבי ברכיים. זה יכול להיגרם מנפילה או התנגשות על ברך אחת, או מתנועת פיתול מוגזמת בזמן ריצה, קפיצה או ספורט.

הקרע מתרחש כאשר שתי הרצועות המחזיקות את הברך יחד נקרעות ונתקעות מתחת לפיקת הברך. הם יכולים להיקרע גם אם הם נתונים לכמות מופרזת של מתח.

מצב זה עלול להוביל לחוסר יציבות וכאבים במפרק הברך. במקרים מסוימים היא עלולה לגרום גם לנזק קבוע לרצועות ולסחוס שסביבו.

 

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דפיברילטור
לאחרונה, אולי אתם שומעים יותר ויותר על דפיברילטורים או AED ומסיבה טובה. דפיברילטורים באמת מצילים חיים,...
קרא עוד »
נוב 08, 2021
למה חשוב להשתמש בעו"ד מנוסה בעת תביעה לסילוק יד ממקרקעין?
תביעה לסילוק יד ממקרקעין נהוגה בכמה מקרים. לדוגמא, אם גורם זר פלש לשטח המקרקעין, תביעה זו תאפשר לפנות...
קרא עוד »
דצמ 27, 2020
אינסטלציה בגובה – כיצד היא שונה מאינסטלציה על הקרקע?
כאשר מדובר על פרויקט אינסטלציה בגובה הקושי והאתגר הגדול הם בזיהוי מוקדי הנזילות המדויקים וטיפול...
קרא עוד »
מרץ 31, 2021