כלבנות טיפולית

אומרים שהכלב הוא ידידות הטוב של האדם ומי שיש לו כלב יכול להעיד שזה ממש כך והכלב בבתים רבים הוא ממש בן משפחה נוסף. זה נובע מאופיו המיוחד של הכלב הידוע כנאמן לבעליו ויש כאלה שאומרים שלכלבים רבים יש אינטיליגנציה רגשית גבוהה. לכן ניתן לראות שעושים שימוש בכלבי נחייה אשר עוזרים לבעליהם במקרה שהם נכים או עיוורים לבצע פעולות שונות. יש כאלה שאומרים שהם עושים זאת לא רק בגלל שהם אולפו לשם כך ופועלים רק מפקודות, אלא שהם גם מבינים את החשיבות של תפקידם ויש להם באמת רצון לעזור. האופי המיוחד הזה של כלבים שידוע בעיקר בגזעי כלבים מסויים כמו גולדן רטריוור, לברדורים, רועה גרמני ועוד הביא לכך שנולד תחום ספציפי בעולם הטיפולים שנקרא כלבנות טיפולית. כלומר, לטפל באנשים שצריכים עזרה במקרים ובמצבים מסויימים בעזרת כלבים. כך למשל עושים שימוש בכלבנות טיפולית עם ילדים שיש להם קשיים ביצירת תקשורת. זה יכול להיות מחוסר ביטחון עצמי משמעותי, זה יכול להיות ילדים ואנשים שיש להם התמודדויות נפשיות שונות או ילדים עם צרכים מיוחדים. בזכות הרגישות של הכלבים, חוסר השיפוטיות של הכלב והרצון האמיתי ליצור מגע וקשר עם המטופלים, הם יכולים באמצעות הקשר עם הכלב להיפתח וזה יסייע להם גם בהתמודדות ותקשורת עם בני אדם ועם סביבתם. 

איפה אפשר לקבל עוד מידע על כלבנות טיפולית?

תחום הכלבנות הטיפולית הוא רחב ויש דוגמאות רבות באתר Animal לטיפולים שונים שאפשר לעשות אותם עם כלבים ולשלב כלבים בטיפולים שונים, כמו שיקום נוער במצוקה, עידוד דיבור אצל ילדים, התמודדות עם פחדים או קשיים חברתיים. לכן אם אתם רוצים לקבל מידע על כל התחומים האלה ועל תחום הכלבנות הטיפולית בכלל, אתם יכולים להיכנס לאתר של פורטל אנימל ושם לקרוא מידע רב אודות כלבנות טיפולית.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שינה משותפת – מה זה והאם זה עוזר לתינוק
בישראל, המונח שינה משותפת מוכר בעיקר בקיבוצים, שם היה נהוג שהילדים ישנים ביחד, בזמן שההורים ישנים...
קרא עוד »
מאי 19, 2020
איך לבחור מועדון לבר מצווה – דגשים חשובים
בחירת מועדון לבר מצווה המתאים ליום המיוחד שלכם היא החלטה גדולה. חשוב לקחת בחשבון את כל הגורמים...
קרא עוד »
מרץ 07, 2023
גרים בישראל, למה להשקיע דווקא באנגליה?
ישראלים רבים העוסקים בנדל"ן מחפשים אחר המקומות האידיאליים להשקעה ברחבי הגלובוס. אחד מהיעדים...
קרא עוד »
אוק 20, 2018