סוגי זפת לגגות

כאשר בונים מבנה חדש או תוספת למבנה קיים, יש לזפת את הגג מבחוץ על מנת לאטום את המבנה מפני מי גשמים שעלולים לחדור בימות החורף הסוערים. בשל החשיבות של איטום מבנה כמו שצריך, יש לבצע אותו על ידי איש מקצוע מתאים אשר מתמצא בחומרי האיטום השונים ויודע באילו חומרים עליו להשתמש על מנת שהאיטום יהיה מוצלח ועמיד.

איטום גגות מתבצע בעיקר על ידי חברת זיפות גגות שנעזרת בחומר הזפת. את הזפת מחממים לטמפרטורה גבוהה ואז הוא הופך לחומר נוזלי, דבר אשר מאפשר מריחה קלה ופיזור אחיד. כאשר הזפת מתייבש, הוא הופך להיות קשה ובלתי חדיר למים ולרטיבות. החיסרון בזפת הוא, שבימות הקיץ כאשר השמש קופחת עליו ומחממת אותו, הוא עלול להפוך לנוזלי ולגלוש לצדדים ואף לסתום פתחי ניקוז.

חומרי איטום לגגות

  • זפת חם – הזפת המוכר ביותר אשר משמש לאיטום גגות הוא הזפת החם. מדובר בעצם בזפת מחומם, אשר מגיע לטמפרטורה גבוהה שמשנה את מצב הצבירה שלו והוא הופך לנוזלי. כאשר הזפת הוא נוזלי, מפזרים אותו על הגג באמצעות מטאטא מיוחד וכאשר הוא מתקרר, הוא מתייבש והופך להיות קשה מאוד ובלתי חדיר למים.
  • זפת קר – הוא תוצר זיקוק אשר מגיע במצב צבירה של נוזל. הזפת הקר בפני עצמו אינו משמש עבור איטום, אלא מגיע כחומר נלווה לזפת החם. ניתן להשתמש בו להכנה לקראת איטום או להשלים את האיטום לאחר השימוש בזפת החם.
  • יריעות ביטומניות – קיימת שיטה נוספת לאיטום שהיא פחות מומלצת מהזיפות והיא איטום באמצעות יריעות ביטומניות. פורסים את היריעות על הגג ומלחימים אותם אחת אל השנייה. איטום בשיטה הזו הוא יקר יותר מזיפות, לכן מעדיפים רוב האנשים את הזיפות על פניו.

זיפות ואיטום מחדש

מדי כמה שנים מומלץ לבדוק את מצבו של גג המבנה והאם הוא אטום כמו שצריך, ובמידת הצורך להזמין שירות של תיקון גג. רצוי מאוד לחדש את הזיפות מדי מספר שנים על מנת לוודא כי המבנה חסין מפני חדירות של גשם.

על מנת לקבל תוצאה אופטימלית בעת הזיפות החדש או המחודש, יש לפנות למומחי האיטום המובילים והמומלצים בשוק שמתמחים בזיפות גגות והם יבצעו את העבודה במומחיות ובמקצועיות רבה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הסכם טרום נישואין
דין ומשפט

מה אומר החוק על יחסי ממון?

הסכם ממון מתייחס לחלוקת הרכוש בעת שבני זוג מתגרשים או כאשר אחד מהם הלך לעולמו. כאן נכתוב על נושא זה: מה אומר החוק על יחסי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים