האלימות בבתי אבות – תופעה שחלפה או עדיין קיימת ואיך להמנע מזה

איזה ציוד צריך להביא לבית אבות?

אוכלוסיית בתי אבות כוללת זקנים אשר עזבו את בתיהם מכל מיני סיבות ומתגוררים ביחד באותו בניין. אלה אנשים אשר נדרשים לסביבה תומכת, הקשבה, פעילות קבועה ועניין בחיים, למרות שהעדיפו את החלל המוגן על חיי יומיום רגילים, ולעתים גם להשגחה רפואית צמודה. בבתי אבות מקבלים אנשים לפי קריטריונים שונים של מצב רפואי ודרגת תפקוד, ולכן חשוב לבחור מוסד אשר עונה על צורכיהם של האנשים היקרים להם, כדי שהחיים ינעמו להם גם בסביבה חדשה לחלוטין מזו שהורגלו בה קודם.  בחירה שגויה תגרום להם תחושת אומללות ואף סיכון חיים ממשי, אם לא יהיה לידם צוות שיוכל לטפל בכל בעיותיהם ולספק את צורכיהם. במקרה של צורך בהשגחה צמודה, אסור להתפשר ויש לעשות הכל כדי שיקיריכם יקבלו את הטיפול הטוב ביותר האפשרי. כאן מדובר בחיי אדם ולא במוצרי צריכה, ולכן יחס הוגן ואיכות חיים מספקת הכרחיים כדי שיקיריכם יצליחו להסתגל לסביבה החדשה ולתפקד ככל הניתן גם במחיצת אנשים זרים, אשר נמצאים בשלב דומה בחייהם.

אלימות בבתי אבות היא תופעה מצערת, ואין ספק שהיא לא נעלמה מהעולם. לכן חשוב מאוד לבדוק מיהם השכנים של קרובי המשפחה שלהם שנכנסים לבית אבות. כמו כן חשוב לברר אם היו במקום מקרי אלימות ותקיפה מצד הצוות המטפל. במקרה שהתשובה חיובית – כדאי מאוד להיזהר ולחשוב פעמיים לפני שאתם מעבירים את קרוביכם לאותו בית אבות.  התפרצויות כעס אשר מגיעות לכדי הרמת ידיים עלולות להתפתח גם בין הדיירים עצמם, למרות גילם המבוגר, ולכן חשוב לברר לפני ההרשמה האם הצוות המקצועי יודע להיערך למקרים כאלה ומהי התגובה המיידית. כלומר האם דייר אלים צפוי לסילוק מהמקום.

אלימות בבתי אבות היא תופעה מסוכנת מפני שהדיירים הם קשישים וספיגת מכות עלולה להיות קטלנית עבורם ולגרום לתוצאות חמורות. כמו כן אלימות מילולית נגדם והשפלות הן תופעות חמורות אשר יש לעשות כל מאמץ למנוע אותן. לשם כך יש צורך בצוות מקצועי ותיק ומנוסה כמו זה הנמצא בבית אבות נאות השרון.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס רישום בעיפרון
רישום הוא סוג של ציור מהיר שנעשה עם עיפרון כדי לתפוס את המהות הכללית של רעיון הציור. בדרך כלל הרישום...
קרא עוד »
ינו 26, 2023
לוח מחיק קטן לילדים
      לוח מחיק קטן לילדים, הוא אביזר שכדאי שיהיה לכל ילד. זהו לוח העשוי מזכוכית מחוסמת, חזקה...
קרא עוד »
אוג 20, 2021
מהירות מופרזת – המדריך המלא
  מה קורה כשנהג נתפס נוסע במהירות מופרזת? מה עליו לעשות? מהו העונש הצפוי לו? האם זה נגמר בקנס או...
קרא עוד »
ספט 25, 2021