האם ישראלים עדיין צריכים ויזה לארה"ב

ויזה לארה

ארצות הברית, אמריקה, כולנו מכירים את ההגדרה הגרנדיוזית – ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. אז מי שהגדיר את אמריקה בהגדרה המפוצצת הזו לא התייחס לאחד מהסממנים ההרבה פחות מעודדים של ארצות הברית וזוהי הכניסה אליה. היא כלל וכלל אינה מובנת מאליה.

כל ישראלי ידע כי אם חפצה נפשו לבקר בארצות הברית ולא ממש משנה לאיזו מטרה, הוא חייב לדאוג שתהיה לוויזה.

מהי וויזה?

הוויזה היא אשרת הגעה לארצות הברית אשר היא מונפקת על ידי הקונסוליה או השגרירות של ארצות הברית. היא מעניקה לאדם שמחזיק בה את האפשרות להגיע ולבקר בארצות הברית.

למעשה ישנן רבה ותר מסוג ויזה אחת. הוויזות על סוגיהם השונים נבדלים במטרות ההגעה אל המדינה כמו גם במאפיינים של האדם שמבקש לקבל אותן. אישור הבקשה לקבלת הוויזה היא כלל אינה אוטומטית והיא לגמרי לא מובנת מאליה.

למה צריך ויזה?

הסיבה העיקרית לכך שצריך ויזה היא על מנת למנוע הגירה. כלומר המטרה היא לוודא ולהבטיח כי אנשים שמגיעים אל ארצות הברית לצורך לימודים או עבודה, ביקור או סתם טיול, לא יוכלו להישאר שם מעבר לפרק הזמן המקסימלי שנקבע מראש. זה נקבע בהתאם לפוליסה הנבחרת. כלומר, הוויזות נועדו למעשה לצמצם את ההיקפים של ההגירה הבלתי חוקית אל ארצות הברית. מבחינת הרשויות במדינה, ההגירה זה לא משהו חיובי שהם רוצים לראות בתחומם.

עוד מידע תוכלו למצוא גם באתר https://visaspeed.co.il/

סנקציות לאדם שמפר את תנאי הוויזה

מלבד המטרה שציינו לעיל ישנה מטרה נוספת לוויזה והיא להבטיח כי האדם שקבל את הוויזה אינו חורג מהתנאים של הוויזה שלוו. כלומר שהטיול לא הופך לעבודה לא חוקית.

חשוב לציין כי כאשר הרשויות מגלות כי אדם מסויים חרג מתנאי השהות או מתנאי הוויזה אשר עליהם הוא התחייב הרי שננקטים נגדו סנקציות שונות עד כדי ביטול הוויזה לחלוטין ואפילו עד גירוש מהמדינה.

אסון התאומים

האירועים בארצות הברית וביחוד אסון התאומים החריפו את המדיניות של שגרירות ארצות הברית וזאת על מנת להקטין עד כמה שאפשר את האיומים על המדינה.

ישראל גם כן נכללת בין המדינות שמתושביה נדרשת הוויזה ואישור השהייה בארה"ב.

אולי יעניין אתכם גם: חידוש דרכון אמריקאי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

קייטנת גלישה בחיפה

קייטנת גלישה בחיפה

הורים המחפשים קייטנות לילדיהם נחשפים לכמה וכמה אפשרויות של קייטנות בנושאים שונים. אחת הקייטנות המועדפות על ידי הילדים היא קייטנת גלישה. קייטנת גלישה בחיפה הקייטנה

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים