האם ישראלים עדיין צריכים ויזה לארה"ב

ויזה לארה"ב

ארצות הברית, אמריקה, כולנו מכירים את ההגדרה הגרנדיוזית – ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. אז מי שהגדיר את אמריקה בהגדרה המפוצצת הזו לא התייחס לאחד מהסממנים ההרבה פחות מעודדים של ארצות הברית וזוהי הכניסה אליה. היא כלל וכלל אינה מובנת מאליה.

כל ישראלי ידע כי אם חפצה נפשו לבקר בארצות הברית ולא ממש משנה לאיזו מטרה, הוא חייב לדאוג שתהיה לוויזה.

מהי וויזה?

הוויזה היא אשרת הגעה לארצות הברית אשר היא מונפקת על ידי הקונסוליה או השגרירות של ארצות הברית. היא מעניקה לאדם שמחזיק בה את האפשרות להגיע ולבקר בארצות הברית.

למעשה ישנן רבה ותר מסוג ויזה אחת. הוויזות על סוגיהם השונים נבדלים במטרות ההגעה אל המדינה כמו גם במאפיינים של האדם שמבקש לקבל אותן. אישור הבקשה לקבלת הוויזה היא כלל אינה אוטומטית והיא לגמרי לא מובנת מאליה.

למה צריך ויזה?

הסיבה העיקרית לכך שצריך ויזה היא על מנת למנוע הגירה. כלומר המטרה היא לוודא ולהבטיח כי אנשים שמגיעים אל ארצות הברית לצורך לימודים או עבודה, ביקור או סתם טיול, לא יוכלו להישאר שם מעבר לפרק הזמן המקסימלי שנקבע מראש. זה נקבע בהתאם לפוליסה הנבחרת. כלומר, הוויזות נועדו למעשה לצמצם את ההיקפים של ההגירה הבלתי חוקית אל ארצות הברית. מבחינת הרשויות במדינה, ההגירה זה לא משהו חיובי שהם רוצים לראות בתחומם.

עוד מידע תוכלו למצוא גם באתר https://visaspeed.co.il/

סנקציות לאדם שמפר את תנאי הוויזה

מלבד המטרה שציינו לעיל ישנה מטרה נוספת לוויזה והיא להבטיח כי האדם שקבל את הוויזה אינו חורג מהתנאים של הוויזה שלוו. כלומר שהטיול לא הופך לעבודה לא חוקית.

חשוב לציין כי כאשר הרשויות מגלות כי אדם מסויים חרג מתנאי השהות או מתנאי הוויזה אשר עליהם הוא התחייב הרי שננקטים נגדו סנקציות שונות עד כדי ביטול הוויזה לחלוטין ואפילו עד גירוש מהמדינה.

אסון התאומים

האירועים בארצות הברית וביחוד אסון התאומים החריפו את המדיניות של שגרירות ארצות הברית וזאת על מנת להקטין עד כמה שאפשר את האיומים על המדינה.

ישראל גם כן נכללת בין המדינות שמתושביה נדרשת הוויזה ואישור השהייה בארה"ב.

אולי יעניין אתכם גם: חידוש דרכון אמריקאי

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אילו אביזרים כדאי שיהיה בשירותים?
חדר השירותים הוא חדר שימושי מאוד. הוא צריך להיות נוח ומאובזר כדי שהוא יענה על הצורך וישמש אותנו כראוי....
קרא עוד »
יונ 23, 2021
איך להתגרש גם כשיש ילדים קטנים בבית
ישנם זוגות שחשים שהם אינם יכולים להישאר ביחד. אם לזוגות הללו יש ילדים קטנים בבית, לא פעם הם חשים שהם...
קרא עוד »
נוב 19, 2020
היתרונות של הדברה לעסקים דרך החברה לאיכות הסביבה
עסקים שרוצים לשמור על הסביבה שלהם נקייה להימנע לחלוטין מהימצאות פוטנציאלית של חרקים ומזיקים, יכולים...
קרא עוד »
אוק 27, 2018