האם ישראלים עדיין צריכים ויזה לארה"ב

ויזה לארה"ב

ארצות הברית, אמריקה, כולנו מכירים את ההגדרה הגרנדיוזית – ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. אז מי שהגדיר את אמריקה בהגדרה המפוצצת הזו לא התייחס לאחד מהסממנים ההרבה פחות מעודדים של ארצות הברית וזוהי הכניסה אליה. היא כלל וכלל אינה מובנת מאליה.

כל ישראלי ידע כי אם חפצה נפשו לבקר בארצות הברית ולא ממש משנה לאיזו מטרה, הוא חייב לדאוג שתהיה לוויזה.

מהי וויזה?

הוויזה היא אשרת הגעה לארצות הברית אשר היא מונפקת על ידי הקונסוליה או השגרירות של ארצות הברית. היא מעניקה לאדם שמחזיק בה את האפשרות להגיע ולבקר בארצות הברית.

למעשה ישנן רבה ותר מסוג ויזה אחת. הוויזות על סוגיהם השונים נבדלים במטרות ההגעה אל המדינה כמו גם במאפיינים של האדם שמבקש לקבל אותן. אישור הבקשה לקבלת הוויזה היא כלל אינה אוטומטית והיא לגמרי לא מובנת מאליה.

למה צריך ויזה?

הסיבה העיקרית לכך שצריך ויזה היא על מנת למנוע הגירה. כלומר המטרה היא לוודא ולהבטיח כי אנשים שמגיעים אל ארצות הברית לצורך לימודים או עבודה, ביקור או סתם טיול, לא יוכלו להישאר שם מעבר לפרק הזמן המקסימלי שנקבע מראש. זה נקבע בהתאם לפוליסה הנבחרת. כלומר, הוויזות נועדו למעשה לצמצם את ההיקפים של ההגירה הבלתי חוקית אל ארצות הברית. מבחינת הרשויות במדינה, ההגירה זה לא משהו חיובי שהם רוצים לראות בתחומם.

עוד מידע תוכלו למצוא גם באתר https://visaspeed.co.il/

סנקציות לאדם שמפר את תנאי הוויזה

מלבד המטרה שציינו לעיל ישנה מטרה נוספת לוויזה והיא להבטיח כי האדם שקבל את הוויזה אינו חורג מהתנאים של הוויזה שלוו. כלומר שהטיול לא הופך לעבודה לא חוקית.

חשוב לציין כי כאשר הרשויות מגלות כי אדם מסויים חרג מתנאי השהות או מתנאי הוויזה אשר עליהם הוא התחייב הרי שננקטים נגדו סנקציות שונות עד כדי ביטול הוויזה לחלוטין ואפילו עד גירוש מהמדינה.

אסון התאומים

האירועים בארצות הברית וביחוד אסון התאומים החריפו את המדיניות של שגרירות ארצות הברית וזאת על מנת להקטין עד כמה שאפשר את האיומים על המדינה.

ישראל גם כן נכללת בין המדינות שמתושביה נדרשת הוויזה ואישור השהייה בארה"ב.

אולי יעניין אתכם גם: חידוש דרכון אמריקאי

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שימוש בתוספי בריאות לשיפור הבריאות – טרנדים לוהטים 2018
בשנים האחרונות אנחנו עדים להתפתחות מרשימה בכל מה שקשור במודעות לשיפור הבריאות. רבים הם התוספים...
קרא עוד »
נוב 20, 2018
טיפול בפטריות ברגליים
פטרת כף הרגל היא מצב עור שכיח שיכול לגרום לכאב ואי נוחות. ישנם טיפולים רבים זמינים למצב זה, אך הם לא...
קרא עוד »
דצמ 11, 2022
דלקת בגיד, איך מטפלים בה?
דלקת בגידים היא מצב שכיח הגורם לכאב, נפיחות ודלקת בגידים. זה יכול להיגרם משימוש יתר, טראומה או מאמץ...
קרא עוד »
פבר 23, 2023