מה זה בלט דיסק?

פריצת דיסק היא מצב בו יש בליטה בעמוד השדרה של החוליה. זה יכול להיגרם על ידי טראומה, ניוון או זיהום. הבליטה עלולה להיגרם כתוצאה מדחיסה של הדיסקים בעמוד השדרה ואף עשויה להיות תוצאה של שינויים ניווניים. פריצת דיסק היא בליטה של הדיסק הגורמת לכאב ואי נוחות. הבליטה יכולה להיות גדולה עד 20% מגודל הדיסק.

פריצת דיסק היא מצב בו הדיסק בולט ולוחץ על חוט השדרה. פריצת דיסק נגרמת בדרך כלל מקרע או קרע בחוט השדרה. זה יכול להיגרם על ידי פציעה, כגון תאונת דרכים, או על ידי מצבים ניווניים כמו דלקת מפרקים ניוונית. זה יכול להיגרם גם מזקנה או מחלות נוירולוגיות כמו מחלת פרקינסון.

דרך קלה לטפל בפריצת דיסק היא באמצעות ניתוח איחוי עמוד השדרה. עם זאת, הניתוח אינו יעיל ב-100% ולעיתים עלול לגרום ליותר נזק מתועלת. לכן, קיימות אפשרויות אחרות לטיפול במצב.

פריצת דיסק היא בעיה חמורה שניתן לטפל בה בניתוח. לפעמים, זה יכול להיגרם גם משינוי פתאומי בתנוחה. פריצת דיסק היא מצב שכיח מאוד. אנשים רבים סובלים ממנה והוא אחד הגורמים השכיחים ביותר לכאבי גב.

לקבלת ייעוץ >>>

איך מטפלים בפריצת דיסק?

יש לנו פריצת דיסק שהיא בליטה באמצע עמוד השדרה. מצב זה ידוע כפריצת דיסק או מיאלופתיה. במקרה זה, הבליטה בעמוד השדרה השפיעה על שורשי העצבים ועלולה לגרום לכאבים בחלקים שונים בגופנו.

פריצת דיסק היא מצב מולד בו קיימת אי תקינות בדיסק בין החוליות העליונות והתחתונה של עמוד השדרה. חריגה זו מגבילה את תנועת עמוד השדרה. המצב יכול להוביל לכאבי גב חמורים, סיאטיקה או אפילו שיתוק.

פריצת דיסק היא בליטה בדיסק הגורמת לכאבי גב. רוב האנשים חוו כאבי גב בשלב מסוים בחייהם ורובם יכירו מישהו שעבר פריצת דיסק. בחלק זה נדון בסימפטומים ובטיפולים של פריצת דיסק.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אמן חושים – 5 מהטריקים הכי מדהימים
אתם חושבים האם להזמין קוסם לאירועי חברה להופיע בפני העובדים שלכם? מעולם לא הייתם בהופעה כזאת ולא...
קרא עוד »
דצמ 02, 2019
פרופלאן – לספק לכלב ולחתול שלכם מזון יבש ואיכותי
בריאות, איכות וטעם המזון – כך תבחרו את המזון היבש לחיית המחמד שלכם מחפשים מזון איכותי, מזין, בריא...
קרא עוד »
ינו 01, 2020
מאיזה גיל אפשר להתחיל ללמוד ג׳ודו?
הורים רבים חוששים לשלוח את הילדים הקטנים שלהם ללמוד ג'ודו מגיל צעיר בטענה כי מאמצים ופעילויות פיזיות...
קרא עוד »
יול 17, 2020