מדוע לוכד נחשים משחרר את הנחש לאחר לכידתו

לוכד נחשים

נחש נחשב לבעל חיים חכם ומאיים, אשר מפגש עמו עלול להסתיים באסון. ואכן, הקשת נחש עלוה להיגמר רע, תלוי בכמות הארס, ובמקרים קיצוניים אף להוביל למוות (הכירו כאן את סוגי הנחשים https://snaker.co.il/snakes). הכשה גורמת נזקים חמורים לעור ולכליות ועלולה להוביל לכריתת איברים. הכשה מסוכנת גם לחיות בית כמו כלב וחתול. מפגש עם נחש עלול להיות טראומטי ולגרום לבהלה רבה ולבריחה, אבל תמיד יימצאו אנשים שינסו לפתור את הבעיה בכוחות עצמם ולרוצץ את ראש הנחש תוך סיכון עצמי. לפי החוק פעולה זו אסורה בתכלית משום שלמרות ארסיותו הנחש מוגדר "חיה מוגנת". הרחקת נחש ולכידתו היא סמכות המוענקת רק למי שהוסמך לכך, כלומר לוכדי נחשים אשר שמותיהם מופיעים באתר של רשות הטבע והגנים ובאתר https://snaker.co.il. לכן כל היתקלות מקרית בנחש בסביבתכם צריכה להוביל להזעקתם למקום האירוע. מפגש עם נחש אפשרי בעיקר בקיץ או באביב המאוחר וזאת מאחר שנחשים נכנסים לתנומת חורף של חודשים ארוכים, בהם הם אינם מסוכנים וניתנים להזזה בקלות.

לוכד הנחשים הוא מישהו שהוסמך לכך על ידי רשות הטבע והגנים. ההיתר שלו מבוסס על ידע רב בתחום ועל ניסיון מעשי, והוא ורק הוא צריך להיות הכתובת שלכם כאשר נתקלתם בנחש. רצוי להזמין מייד לוכד נחשים אשר מתגורר באזור שלכם, כדי לחסוך זמן, ולסגור איתו מחיר בטלפון (אחרי בדיקה מהם התעריפים המקובלים במקרים כאלה, כולל בשבתות וחגים). הלוכד צריך להיות זמין ואדיב ולהדריך אתכם איך להתגונן מפני נחשים על ידי קיצוץ דשא ופיזור חומרי הדברה. עם זאת, יש להדגיש שתפקידו הוא להרחיק את הנחשים ולא לרוצץ את ראשם.

הנחשים שנלכדו יפסיקו להטריד אתכם ויועברו על ידי הלוכד לשמורת טבע, כדי לתת להם הזדמנות לחיות ולא לסכן חיי אדם או חיות בית. נחשים כאלה חשובים לצורך מחקר וגם לתצוגות של בתי גידול בשמורות טבע, ולכן הלוכדים צריכים לעשות כל מאמץ כדי להחזיר אותם חיים למקום בטוח. זוהי מטרתה של הלכידה: החזרת הנחש אל הטבע והרחקתו ממגורי בני אדם.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים אופניים לילדים?
הבחירה באופניים לילדים לא יכולה להתבצע באופן אקראי או רק בגלל שהילד מתלהב מהצבע של האופניים בחנות...
קרא עוד »
דצמ 15, 2019
מהי גמלת סיעוד
גמלת סיעוד מכונה גם ביטוח סיעודי. היא מעניקה סיוע כלכלי לאנשים הזקוקים לטיפול סיעודי לתקופה...
קרא עוד »
דצמ 23, 2022
מאמן כושר אישי ברמת גן
בפוסט הבא שלפניכם אני ארצה לספר לכם על 3 מקומות (או לוקיישנים בשפה קצת יותר עממית) שכל מאמן כושר אישי...
קרא עוד »
ינו 17, 2022