מדוע לוכד נחשים משחרר את הנחש לאחר לכידתו

לוכד נחשים

נחש נחשב לבעל חיים חכם ומאיים, אשר מפגש עמו עלול להסתיים באסון. ואכן, הקשת נחש עלוה להיגמר רע, תלוי בכמות הארס, ובמקרים קיצוניים אף להוביל למוות (הכירו כאן את סוגי הנחשים https://snaker.co.il/snakes). הכשה גורמת נזקים חמורים לעור ולכליות ועלולה להוביל לכריתת איברים. הכשה מסוכנת גם לחיות בית כמו כלב וחתול. מפגש עם נחש עלול להיות טראומטי ולגרום לבהלה רבה ולבריחה, אבל תמיד יימצאו אנשים שינסו לפתור את הבעיה בכוחות עצמם ולרוצץ את ראש הנחש תוך סיכון עצמי. לפי החוק פעולה זו אסורה בתכלית משום שלמרות ארסיותו הנחש מוגדר "חיה מוגנת". הרחקת נחש ולכידתו היא סמכות המוענקת רק למי שהוסמך לכך, כלומר לוכדי נחשים אשר שמותיהם מופיעים באתר של רשות הטבע והגנים ובאתר https://snaker.co.il. לכן כל היתקלות מקרית בנחש בסביבתכם צריכה להוביל להזעקתם למקום האירוע. מפגש עם נחש אפשרי בעיקר בקיץ או באביב המאוחר וזאת מאחר שנחשים נכנסים לתנומת חורף של חודשים ארוכים, בהם הם אינם מסוכנים וניתנים להזזה בקלות.

לוכד הנחשים הוא מישהו שהוסמך לכך על ידי רשות הטבע והגנים. ההיתר שלו מבוסס על ידע רב בתחום ועל ניסיון מעשי, והוא ורק הוא צריך להיות הכתובת שלכם כאשר נתקלתם בנחש. רצוי להזמין מייד לוכד נחשים אשר מתגורר באזור שלכם, כדי לחסוך זמן, ולסגור איתו מחיר בטלפון (אחרי בדיקה מהם התעריפים המקובלים במקרים כאלה, כולל בשבתות וחגים). הלוכד צריך להיות זמין ואדיב ולהדריך אתכם איך להתגונן מפני נחשים על ידי קיצוץ דשא ופיזור חומרי הדברה. עם זאת, יש להדגיש שתפקידו הוא להרחיק את הנחשים ולא לרוצץ את ראשם.

הנחשים שנלכדו יפסיקו להטריד אתכם ויועברו על ידי הלוכד לשמורת טבע, כדי לתת להם הזדמנות לחיות ולא לסכן חיי אדם או חיות בית. נחשים כאלה חשובים לצורך מחקר וגם לתצוגות של בתי גידול בשמורות טבע, ולכן הלוכדים צריכים לעשות כל מאמץ כדי להחזיר אותם חיים למקום בטוח. זוהי מטרתה של הלכידה: החזרת הנחש אל הטבע והרחקתו ממגורי בני אדם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הסכם טרום נישואין
דין ומשפט

מה אומר החוק על יחסי ממון?

הסכם ממון מתייחס לחלוקת הרכוש בעת שבני זוג מתגרשים או כאשר אחד מהם הלך לעולמו. כאן נכתוב על נושא זה: מה אומר החוק על יחסי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים