איך להשתמש ולמרוח טיח גבס

טיח גבס

אם אתם רוצים ליצור אלמנטים אסתטיים במרחב המגורים או העסק, כמו גם לאטום קירות ולעצב אותן באמצעות טיח – חשוב שתדעו כי באמצעות טייח גבס אפשר ליצור שלל אלמנטים במראה מושלם (כמו: קירות, עמודים תומכים, מחיצות ועוד), תוך שטיח מקנה את היכולת לעשות זאת במקצועיות.

כיום ישנם כמה וכמה סוגים של טייח כאשר כל טיח מתאים למטרה אחרת. ישנם סוגי טיח על כל מיני בסיסים כמו צמנט או גבס, כאשר הטיח יאפשר משטחי קירות או שאר משטחים חלקים במיוחד ללא צורך ביצירת מספר שכבות, כאשר באמצעות שכבה אחת אפשר להשלים את עבודת הטיח וליהנות ממראה דקורטיבי מושלם.

אז איך אפשר להשתמש ולמרוח טיח גבס?

כדי למרוח טיח גבס חשוב לדעת כי ישנם כמה וכמה סוגים של טייחי גבס. יש לבחור את החומר המתאים ביותר לצרכים שלכם, בזמן שאת טיח הגבס שופכים לתוך כלי קיבול גדול עם מים, תוך שכמות הטיח תיצור כיסוי מלא של המים, בזמן שהתוצאה תהיה גבס שסופג מים במשך כמה דקות. לאחר הספיגה של החומר במים מערבבים עד לקבלת תערובת אחידה.

שימו לב כי הטיח שאתם שופכים לכלי מגיע כמעט עד גובה המים, כאשר יש לערבב את הטיח באמצעות מיקסר בנייה מיוחד.

מריחת טיח על גבי הקירות

לפני שאתם מורחים את הטיח, הסירו אלמנטים מפריעים מהקירות כמו צבע שיש לגרד, חוטי מתכת ושאר אלמנטים שעלולים להפריע להנחת הטיח על הקיר.

את הטיח אפשר להניח ישירות על גבי הקיר תוך שימוש ב"מיאקים" (אביזר מתכת בעל עובי קבוע) אותם מניחים על גבי הקירות כדי לייצר שכבה אחידה ונכונה של טיח.

את המיאקים מצמידים אל הקיר תוך קביעת העובי הרצוי, כאשר בזמן הנחה ויישום הטיח: המיאקים יישארו בתוך הקיר.

את הטיח מניחים גם על ידי סרגל מיוחד שעוזר לפזר את החומר ובכך איטום והפיכת כל משטח לטוב ונעים למראה.

קראו גם:

אילו שימושים יש למלמין אקוסטי

איך להכין את הגג שלכם לקראת החורף

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מנוי לוטרינר

האם מנוי לוטרינר באמת משתלם?

האוגרים שלכם הפסיקו לרוץ על הגלגלת? הארנבת שלכם חסרת תאבון? הכלב שלכם מתנהג בצורה מוזרה ולא מובנת? החתלתול היקר שלכם מקיא? החמוס שלכם נראה בדיכאון?

קרא עוד »
קולט אדים למטבח

קולטי אדים למטבח

אוהבים לבשל? אל תוותרו על הוספה של קולטי אדים למטבח. לקולטי האדים יש יתרון משמעותי במהלך הבישולים וההכנות במטבח, כך שבמקום שריחות הבישול יישארו בחלל

קרא עוד »
טרמפולינה לחצר

5 משחקים שישדרגו לכם את חצר הבית

הילדים שלכם לא מרימים את הראש מהמסכים? החצר מוזנחת ודרושת שדרוג? באמצעות סידור החצר, פינוי ורכישת משחקים שמתאימים למרחב חיצוני – תוכלו לגרום לילדים לשחק,

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים