פנימיות נוער – מסגרות חינוכיות תומכות

פנימיות נוער

פנימיות נוער מהוות סוג של מסגרת חברתית וחינוכית עבור בני נוער בגילאים שונים. יש סוגים שונים של פנימיות נוער לרבות פנימיות לנוער בסיכון, כפרי נוער, פנימיות ספורט, פנימיות המיועדות לעולים חדשים, פנימיות צבאיות, פנימיות עבור המגזר הדתי ועוד. בעוד יש בני נוער שמגיעים לפנימיות בשל רקע קשה, אחרים בוחרים להגיע לפנימיות מרצונם החופשי, לפתח תחושת שייכות ועצמאות. מי שאחראי על פנימיות הנוער בישראל הוא מנהל החינוך ההתיישבותי במשרד החינוך.

 

איך בוחרים פנימייה?

בשלב הראשון חשוב לקרוא קצת מידע ולהכיר את סוגי הפנימיות הקיימות בישראל. אין צורך עדיין להגיע לפנימיות אלא רק להבין האם אתם מתחברים באיזה שהוא אופן למקום.

 

יש המון פנימיות נוער בארץ ולכן חשוב לעשות סדר בבלאגן. לאחר שהבנתם פחות או יותר לאיזה סוג של פנימייה עליכם לפנות, חשוב לבדוק האם אתם מתאימים לפנימיות הללו מבחינת הישגים לימודיים.

 

יש פנימיות נוער שמתאימות עבור תלמידים עם יכולות לימודיות מסוימות ודורשות להגיע לבגרות מלאה לעומת כאלה שלא רואות בכך חשיבות כלל וכלל. בנוסף, קיימות פנימיות שפרט לתחום הלימודי משקיעות בהתמחות או כישורים מיוחדים כמו תיאטרון, מוסיקה, ספורט ואמנות.

 

פנימיות בהיבט הרגשי

בני נוער רבים מגיעים לפנימיה בשל העובדה שלא מצאו את עצמם במסגרות הסטנדרטיות. לאותן אוכלוסיות שווה להשקיע בחיפוש אחר פנימיה המעניקה טיפול רגשי לנוער ותמיכה נפשית רחבה.

 

אנו ממליצים לכם על בחירת בין 4-5 פנימיות רלוונטיות והשארת הפרטים בטופס יצירת הקשר. לאחר מכן הגיעו למקומות השונים, הצטיידו במסמכים המתאימים, קיימו שיחה עם ההורים במידת האפשר, בררו מחירים, גבשו דעה המשלבת בין יתרונות לחסרונות בכל פנימיה וקחו החלטה שקולה, הגיונית אבל גם כזו שבאה מהבטן ותטיב עמכם בתקופה הקרובה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

קייטנת גלישה בחיפה

קייטנת גלישה בחיפה

הורים המחפשים קייטנות לילדיהם נחשפים לכמה וכמה אפשרויות של קייטנות בנושאים שונים. אחת הקייטנות המועדפות על ידי הילדים היא קייטנת גלישה. קייטנת גלישה בחיפה הקייטנה

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים