7 סיבות לדימוי עצמי נמוך אצל בני נוער

7 סיבות לדימוי עצמי נמוך אצל בני נוער

בני נוער סובלים לא פעם מבעיות עם הדימוי העצמי שלהם. בגיל הזה יש הרבה מאוד תופעות אשר משפיעות על התחושה של הנער ביחס לחברה והוא מרגיש נחות כלפי החברים בגלל מגוון סיבות.

אנחנו רוצים למנות להלן 7 סיבות אשר אלו משפיעות לא פעם על דימוי העצמי של הנער כאשר על חלק מהן נוכל להציע מענה וכדאי להכיר אותן.

הסיבות

  1. נער שמנמן – כיום רק נער רזה יכול להיחשב בחברה כנער 'חתיך'. נער שמזלו איתרע והוא לא ממש רזה, עשוי למצוא את עצמו סובל מדימוי עצמי נמוך כאשר תמיד הוא יחוש מושפל ונחות ביחס לחברים שלו. במיוחד אם יש לו חברים מהזן האכזרי שנהנים לפגוע בחבר השמן.
  2. נער מבית לא 'נחשב' – יש כאלה שבאים מבית אשר בו שני ההורים עובדים בעבודה נחשבת ונוצצת. הילדים שלהם נהנים מהילה זוהרת סביבם ומתחושת חשיבות ומעמד חברתי גבוה. הילדים להורים שאין להם ממש משרה 'שווה' סובלים לא פעם מדימוי עצמי נמוך.
  3. נער עם אף לא הכי מחמיא – מראה הפנים הוא מאוד משמעותי והוא משפיע במיוחד על התדמית של הנער כלפי החברה. אם האף לא מחמיא הנער עשוי לחוש נחות בעקבות זה. כאן מדובר בבעיה שהיא בהחלט ברת תיקון. האף יכול להשתנות והוא יכול לקבל מראה חדש באמצעו ניתוח קוסמטי שלא חייב להיות ממש מורכב או מסוכן.
  4. נער נמוך ביחס לחברה – כל שוני או הבדל ביחס לחברה עשוי לגרום לרגשות נחיתות.
  5. נער חלש מבחינה לימודית – הרמה הלימודית עשויה לא פעם להשפיע על הדימוי העצמי של הילד כאשר הוא לא מצליח להגיע לרמה המקובלת באותה שכבת גיל.
  6. נער חלש מבחינה פיזית – נער שאינו חזק ושרירי הוא נער שלא יצליח לרוץ כמו החברים, לא יצטיין במשחקי כדורגל וכמובן יחוש נחות מול חבריו.
  7. נער לא שנון – נער שאין לו את השנינות ואת היכולת להתבטא בחריפות כמו החברים שלו עשוי לחוש נחות ומושפל במיוחד בעת שיח עם חברים שמדברים בשפה הרבה יותר גבוהה ושנונה לעומתו.

לייעוץ מקצועי תוכלו לפנו לד"ר אופיר שיין:

https://www.drschein.com/

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבחור בר מים לבית?
השוואת ברי מים לבית שלך יכולה להיות משימה לא פשוטה. עם כל כך הרבה אפשרויות זמינות, זה יכול להיות קשה...
קרא עוד »
מרץ 20, 2023
מה לעשות כשכוחות הטבע פוגעים ברכוש
המאמר באדיבות stuffstore.co.il ישנם מקרים שונים אשר בהם כוחות הטבע פוגעים ברכוש או במבנים. כך לדוגמא,...
קרא עוד »
פבר 12, 2019
תשלום מזונות – מה המשמעות שלו?
אחד החלקים החשובים ביותר בהסכם גירושים בין גבר לאישה, מתייחס לשאלת המזונות. כמה כסף צריך הגבר לשלם...
קרא עוד »
אפר 12, 2021