7 סיבות לדימוי עצמי נמוך אצל בני נוער

7 סיבות לדימוי עצמי נמוך אצל בני נוער

בני נוער סובלים לא פעם מבעיות עם הדימוי העצמי שלהם. בגיל הזה יש הרבה מאוד תופעות אשר משפיעות על התחושה של הנער ביחס לחברה והוא מרגיש נחות כלפי החברים בגלל מגוון סיבות.

אנחנו רוצים למנות להלן 7 סיבות אשר אלו משפיעות לא פעם על דימוי העצמי של הנער כאשר על חלק מהן נוכל להציע מענה וכדאי להכיר אותן.

הסיבות

  1. נער שמנמן – כיום רק נער רזה יכול להיחשב בחברה כנער 'חתיך'. נער שמזלו איתרע והוא לא ממש רזה, עשוי למצוא את עצמו סובל מדימוי עצמי נמוך כאשר תמיד הוא יחוש מושפל ונחות ביחס לחברים שלו. במיוחד אם יש לו חברים מהזן האכזרי שנהנים לפגוע בחבר השמן.
  2. נער מבית לא 'נחשב' – יש כאלה שבאים מבית אשר בו שני ההורים עובדים בעבודה נחשבת ונוצצת. הילדים שלהם נהנים מהילה זוהרת סביבם ומתחושת חשיבות ומעמד חברתי גבוה. הילדים להורים שאין להם ממש משרה 'שווה' סובלים לא פעם מדימוי עצמי נמוך.
  3. נער עם אף לא הכי מחמיא – מראה הפנים הוא מאוד משמעותי והוא משפיע במיוחד על התדמית של הנער כלפי החברה. אם האף לא מחמיא הנער עשוי לחוש נחות בעקבות זה. כאן מדובר בבעיה שהיא בהחלט ברת תיקון. האף יכול להשתנות והוא יכול לקבל מראה חדש באמצעו ניתוח קוסמטי שלא חייב להיות ממש מורכב או מסוכן.
  4. נער נמוך ביחס לחברה – כל שוני או הבדל ביחס לחברה עשוי לגרום לרגשות נחיתות.
  5. נער חלש מבחינה לימודית – הרמה הלימודית עשויה לא פעם להשפיע על הדימוי העצמי של הילד כאשר הוא לא מצליח להגיע לרמה המקובלת באותה שכבת גיל.
  6. נער חלש מבחינה פיזית – נער שאינו חזק ושרירי הוא נער שלא יצליח לרוץ כמו החברים, לא יצטיין במשחקי כדורגל וכמובן יחוש נחות מול חבריו.
  7. נער לא שנון – נער שאין לו את השנינות ואת היכולת להתבטא בחריפות כמו החברים שלו עשוי לחוש נחות ומושפל במיוחד בעת שיח עם חברים שמדברים בשפה הרבה יותר גבוהה ושנונה לעומתו.

לייעוץ מקצועי תוכלו לפנו לד"ר אופיר שיין:

https://www.drschein.com/

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

קייטנת גלישה בחיפה

קייטנת גלישה בחיפה

הורים המחפשים קייטנות לילדיהם נחשפים לכמה וכמה אפשרויות של קייטנות בנושאים שונים. אחת הקייטנות המועדפות על ידי הילדים היא קייטנת גלישה. קייטנת גלישה בחיפה הקייטנה

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים