כל הסיבה לסרס את הכלב או החתול שלכם

סירוס כלבים

המאמר באדיבות Animalcenter

סירוס בעלי חיים הפך זה מכבר למעין מוטו עבור הווטרינרים למיניהם ושאר ארגוני צער בעלי חיים. בעלי חיים בטבע מתרבים באופן די מהיר בשל חוסר בשליטה על הפעילות המינית שלהם דבר שגורם להם לחיי סבל ולא אחת גם לפגיעות קשות בחיות ולמוות מהיר שלהם. אך כאשר מדובר על בעלי חיים ביתיים וחיות מחמד כמו כלבים וחתולים, ניתן בהחלט למנוע מהם להתייסר בשל כך על ידי פעולות סירוס שונות.

התרבות בעלי חיים ביתיים – איך שולטים על זה?

אחת הבעיות – אם אפשר לקרוא לזה ככה – של החיות הביתיות הוא עניין ההתרבות שלהם. בדרך הטבע, אין אפשרות למנוע את זה, וכאשר נוצר מפגש בין זכר לנקבה בעונת הייחום, סביר מאוד כי יהיה לזה השלכות שלפעמים לא יהיו נעימות.

סירוס בעלי חיים = למנוע מהם סבל

סירוס בעלי חיים לדוגמא סירוס כלבים וחתולים הפך זה מכבר לפעולה נפוצה ומוכרת למרות שבעצם דרך העולם הוא שבעלי חיים מתייחמים, מזדווגים וכתוצאה מכך מתעברות הנקבות והם מתרבים… דרך העולם, אמרנו? נכון. אך במהלך תקופת הייחום, עלולים בעלי החיים לסבול מאוד – לברוח מהבית, להיות חשופים ל'אונס' מצד בעלי חיים אחרים ולהתעבר בניגוד לרצונם ולרצון הבעלים.

לא רוצים גורים בבית? סרסו את חיות המחמד

עונת הייחום הינה גם תקופה לא נעימה עבור הבעלים של החתולים והכלבים מכיוון שזו עלולה לגרום לכך שיתווספו להם גורים לא רצויים בבית. ולכן, הפתרון הוא פשוט. עוד לפני שמגיעה תקופת הייחום, או מיד כאשר מכניסים חיית מחמד לבית, לסרס אותה. הסירוס הינו פעולה רפואית די פשוטה אשר יכולה למנוע סבל רב גם מכם – הבעלים, וגם מבעלי החיים עצמם שלעיתים אינם יודעים איך לברוח מעצמם.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מיגון קירות
ברוב הבתים באזורי הלחימה בישראל יש חלונות ודלתות עם מיגון מפני ירי. מיגון חלונות ודלתות זוהי פעולה...
קרא עוד »
ינו 08, 2019
ווסט לגבר לאחר ניתוח גניקומסטיה + שאיבת שומן בבטן
טיפולים פלסטיים חותרים לשנות את המבנה או את המראה על מנת להתאים את המראה החיצוני לפי רצונו של המטופל....
קרא עוד »
יונ 10, 2021
שחזור רהיטים – תיקון ריהוט עתיק
ההערכות מדברות על כך כי הרהיטים שיש לכל אדם בבית שווים שנת עבודה שלמה שלו. אם תחשבו על כך בצורה...
קרא עוד »
נוב 20, 2018