שף לאירועים פרטיים

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה מעניינת באירועים בארץ, שאם לחשוב עליה לעומק בהחלט ניתן להבין מדוע היא צצה: מדובר בדוכני קונספט, בהם יושב איש מקצוע מתחום מסוים – החל משזירת פרחים, דרך ציור פורטרטים ועד לדוכן נשנושים כמו פונדו או סוכריות גומי – כשלרוב הדוכן פעיל רק בחלק מסוים מהאירוע (בדרך כלל בקבלת הפנים או דוקא באמצע הריקודים). מטרתם של הדוכנים הללו, לפחות מבחינתם של בעלי השמחה, היא להוסיף טוויסט מקורי ונגיעה אישית משלהם לאירוע, שכן תעשיית האירועים בארץ היא לרוב מתוכננת וידועה היטב מראש. 

ובכל זאת, לפעמים נדמה כי גם הרעיונות לדוכנים הללו כבר הולכים ואוזלים, ומי שמעונין להפתיע ולפנק את האורחים שלו עשוי להיתקל לא פעם בלופ שלבו מוצגים בפניו שוב ושוב אותם הרעיונות. בדיוק לשם כך יש מי שחשבו על רעיון מקורי ומפנק במיוחד, שככל הנראה יוציא לראשונה מהאורחים שלכם תגובות נלהבות ושמחה באמת: שף לאירועים פרטיים הוא המילה החמה בעולם האירועים, ולא משנה באיזה סוג של אירוע. 

למה שף לאירועים פרטיים?

בין אם מדובר באירוע באולם או קייטרינג בוטיק לאירועים קטנים- כדוכן, מדובר בקונספט שיכול להתקיים בכמה דרכים שונות: שף העומד מול האורחים ומבשל לנגד עיניהם מנות מאולתרות למחצה – כמובן עם חומרי גלם ידועים מראש (ולעיתים אפילו עם גמישות רבה לפי בקשת האורחים), או לחלופין דוכן בקונספט של "מטבח פתוח" בו המוקד מושם על דרכי ההכנה המיוחדות שבהן עושה השף שימוש, כפי שמקובל לראות הרבה פעמים בדוכני הרחוב בארץ ובעולם. דוגמאות נוספות לדוכן הקונספט יכולות להיות בישול העשוי רק מחומרי גלם מסוימים – לפי צבעים, סוג מטבח מסוים או כל רעיון אחר העולה על רוחכם, והרשימה עוד ארוכה. 

אם מדובר בהזמנת שף לכל האירוע לעומת זאת, הרי שכבר מדובר ברמה אחרת לחלוטין של כיבוד לאורחים, והם רק יודו לכם על כך עוד ועוד. מטבע הדברים, במרבית המקרים של הזמנת שף לאירועים פרטיים יהיה מדובר על מגבלת מוזמנים לכל אירוע בשל מורכבות ההכנה של חלק מהמנות – אך התמורה לכך תהיה רבה ומשמעותית מאד, בדמות אירוע יוצא דופן שהאורחים שלכם פשוט לא יפסיקו לדבר עליו.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים