לימודי שמאות מקרקעין

מחפשים לימודים שאפשר ללמוד גם מהבית? רוצים לשלב מספר קורסים במקביל? אתם לקראת קבלת תואר ומעוניינים להתמקצע בעוד תחום? מבקשים ללמוד תחום שיאפשר לכם השתלבות מהירה בשוק העבודה? הגעתם אל המקום הנכון. מסלול ללימוד שמאי מקרקעין – זה מה שאתם מחפשים.

 

מה כולל המסלול ללימודי שמאות מקרקעין?

מסלול ללימודי שמאות מקרקעין כולל שלושה שלבים –

שלב מס' 1 – קורסים

בשלב זה נלמדים סדרה של קורסים הכוללים בין 6 ל- 15 שיעורים. הקורסים האלו נלמדים באופן פרונטאלי או באונליין ובסיומם מתקיימת בחינה מטעם מועצת השמאים. כמו כן, ישנו קורס נפרד לצורך הכנה לקראת המבחן המסכם שיתקיים בסיום המסלול.

שלב מס' 2 – התמחות

השלב השני הינו השלב בו מתמחים הסטודנטים בעבודה מעשית וכן נבחנים בשנה זו על בחינה מס' 13. יש לציין כי לבחינה זו אין תאריך קבוע וניתן לעבור אותה בכל שלב בהתמחות – הן לפניה, הן במהלכה והן לאחריה.

שלב מס' 3 – סיום המסלול

זהו השלב הסופי בו עוברים את הבחינה המסכמת – בחינה מס' 14 ולאחר מכן מקבלים כבר את התעודה הנכספת – תעודת שמאי מקרקעין מוסמך.

 

האם יש תנאי קבלה למסלול לימוד שמאות מקרקעין?

ישנם כמה תנאי סף להתקבל למסלול לימודי שמאות מקרקעין. אלו לא תנאים קשים אלא מיועדים בעיקר לוודא את ההתאמה של הנרשמים לתנאי הלימוד וכדי שהם יוכלו בסופו של יום להיכנס לשוק העבודה.

המסלול מתאים לסטודנטים אשר נמצאים במהלך לימודים לתואר או כאלה שסיימו לימודים כאלה. וזאת מכיוון שרישיון שמאות ניתן רק לבעלי תואר אקדמי ממוסד מוכר. כמו כן, הנבחנים חייבים להיות מעל גיל 23 וללא כל רישום פלילי וכן, להיבחן בהצלחה בבחינות של מועצת השמאים ולהתמחות אצל שמאי מקרקעין מוסמך.

 

אנחנו ממליצים לכם לבדוק את הקורס שיש אצל מכללת אפיק.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עיסוי עד הבית בעפולה – לא רק בתל אביב נהנים מעיסוי איכותי
בדרך כלל, כשאנחנו חושבים על הנאות קטנות ואיכותיות אשר אנחנו יכולים למצוא, בין אם זה לצרכים אישיים...
קרא עוד »
דצמ 09, 2018
נהיגה בקלות ראש
לא פעם אנשים עושים את הטעות הגדולה ביותר ונוהגים בקלות ראש. אין ספק שאחד הגורמים המשפיעים ביותר...
קרא עוד »
ספט 02, 2021
קבלן בנייה שכדאי להכיר – רחמים שקלים
תפקידו של קבלן בניין הוא לתכנן, לבנות ולתחזק בניית מבנים. הם נשכרים בדרך כלל על ידי בעלי נכסים לבניית...
קרא עוד »
דצמ 14, 2022