תביעות משמורת ילדים- מתי וכיצד מגישים כתב הגנה

משמורת משותפת

אם זוג מחליט להתגרש, עליו להסדיר לא מעט סוגיות שונות הנוגעות לחלוקת הרכוש המשותף שלהם וכן, במידה ויש ילדים להגיע להחלטה לגבי מי מקבל את המשמורת על הילדים, האם בוחרים במשמורת משותפת ומה לגבי הסדרי הראיה של ההורה שלא יקבל את המשמורת. אין ספק כל מה שקשור למשמורת על הילדים מהווה נקודה רגישה מאוד בתהליך הגירושין ולא פעם הזוג מוצא את עצמו נאבק על המשמורת. על פי ההלכה המשפטית הישראלית האם מחזיקה בזכות טבעית לקבלת המשמורת על הילדים עד שהם מגיעים לגיל 6 ובמרבית המקרים גם לאחר מכן.

מתלבטים אם לפנות לטוען רבני או עורך דין? צרו קשר >>>

כיצד מגישים תביעת משמורת?

על אף שכאמור האם היא זאת שלרוב מקבלת את המשמורת על ילדיה, אם אין ביכולתה של האם לקיים את המשמורת המדוברת בגין מצבה הבריאותי, הכלכלי או הנפשי ובשל כך טובת הילדים דורשת כי המשמורת תעבור להורה השני, על ההורה להגיש תביעת משמורת. יש להגיש את התביעה לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה. על מנת לערער על הזכות הטבעית של האם לקבלת המשמורת על הילדים, יש באפשרותו של אבי המשפחה להגיש תביעת משמורת לאחת הערכאות המדוברות. במסגרת תביעת המשמורת האב יידרש לפרט מהן הסיבות שמונעות לגישתו מהאם לקבל את המשמורת על הילדים, כאשר יש להוכיח את טענותיו עם מסמכים רלוונטיים שונים. לאחר הגשת תביעה המשמורת, יד באפשרותה של האדם להגיש כתב הגנה שמפרט מדוע היא חושבת שיש לדחות את הבקשה למשמורת של האב.

את כתב ההגנה יש להגיש כאמור מרגע שהוגשה תביעת משמורת לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה בהתאם למקום שבו הוגשה הכתיבה. כתב הגנה חייב להיות מפורט ויש להוכיח בו את כל הטענות שמועלות בו בצורה הטובה ביותר ועל כן, לצורך הגשת כתב הגנה יש לבחור עורך דין העוסק בתחום באופן מקצועי ומנוסה ויודע כיצד להתמודד עם הסיטואציה העומדת על הפרק בצורה הטובה ביותר.

פרטים נוספים וייעוץ ניתן לקבל באתר: https://www.toenr.com/

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ד"ר זריאן – מה צריך לדעת על הרופאה שנחשבת מבין הטובות, בתחום השתלות השיער?
אם אתם רוצים המלצה אודות רופא מומחה שעוסק בהשתלות שיער, רצוי שתכירו את דר' זריאן. זריאן היא רופאה אשר...
קרא עוד »
נוב 18, 2019
יש לכם חדר אמבטיה – קחו 5 טיפים לעיצוב חדרי אמבטיה קטנים
היום קיים ביקוש רב יותר לדירות קטנות. אם בעבר רוב האנשים בחרו לרכוש או לשכור לעצמם דירות מרובות חדרים,...
קרא עוד »
ינו 17, 2019
על הדברת קרציות – ואיך למנוע את חזרתם?
רוב האנשים שמגדלים חיית מחמד בבית יודעים לומר שחלק מהעניין הוא הטיפול מבחינת פרעושים וקרציות. ככל...
קרא עוד »
פבר 27, 2020