טיפול קוגניטיבי התנהגותי – מה זה?

הרבה מאוד אנשים מתמודדים עם חרדות, דיכאון, טראומות ומצבים נפשיים אחרים אשר מקשים עליהם בתפקוד היומיומי. מדובר על אנשים שחווים וחוו אירועים שונים בחייהם, אשר משפיעים עליהם מבחינה נפשית, מעבר לסיטואציה ולאירוע עצמם, אלא גם בסדר החיים השגרתי, הרגיל.

כך למשל, אנחנו יכולים למצוא אנשים שחוו אירועים מסוימים בילדות אשר יצרו טראומות שמשפיעות עליהם גם בבגרותם, כנ"ל לגבי אירועים שחוו בצבא או בתקופות אחרות בחיים. צריך לומר, במקרים מסוימים לא מדובר בהכרח על אירועים ממושכים, לא מדובר על אירועים שהם בהכרח זוכרים לפרטים מה היה בהם, ויש מקרים בהם לא מדובר על אירוע ספציפי.

על מנת להתמודד עם מצב זה, יש צורך לעבור טיפול נפשי ממושך. מדובר על טיפול קוגניטיבי התנהגותי אשר מטרתו לטפל בהיבטים שונים של הבעיה ולדעת כיצד למנוע ממנה להשפיע על חיי היום יום. צריך לומר, הטיפול לא ימחק את החוויה ולא ישכיח אותה, אך הוא יעניק כלים להתמודד איתה או עם הזיכרון ממנה בצורה הרבה יותר טובה.

 

כיצד מתבצע טיפול זה?

טיפול קוגניטיבי התנהגותי, מתבצע בעזרת אנשי מקצוע, פסיכולוגים ופסיכיאטרים שמתמחים בגישה זו, והוא מבוסס על כלים ואמצעים שונים. בראש ובראשונה על שיחות, בהן מנסים לרדת אל שורש העניין, להבין ולפרק את החוויה.

יש מקרים בהם מתבססים בטיפול על אמצעים שונים, בין אם זה קלפי טיפול, דמיון מודרך, כתיבה ועוד. זה תלוי כיצד האמצעים והכלים יכולים לעזור לתהליך הטיפול וכן כיצד הם משתלבים בו. באופן טבעי, זה גם תלוי בשאלה מי המטפל ומי המטופל, על מנת שיהיה ניתן לספק את הכלים הטובים ביותר לתהליך הטיפול.

חשוב להדגיש, מדובר על טיפול שאין לו מסגרת זמן ויכול להימשך שנים ארוכות.

 

צרו קשר עוד היום עם פסיכולוגית קלינית.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פתרונות ERP
פתרונות Enterprise Resource Planning (ERP) הם פתרונות תוכנה המסייעים לעסקים לנהל את כל פעילותם. הם מספקים תצוגה...
קרא עוד »
דצמ 15, 2022
מה כוללים בהסכם ממון?
הסכם ממון הוא הסכם הנערך בין בני זוג לפני או במהלך הנישואין והוא קובע את החלוקה של ההון, הנכסים והרכוש...
קרא עוד »
נוב 18, 2020
בדיקת החזר מס שבח – מה גובה ההחזר שאתם יכולים לקבל
יצא לכם לאחרונה לדבר עם לא מעט אנשים שביצעו עבורם בדיקת החזר מס שבח והתברר שהם זכאים להחזר? אם כך, טבעי...
קרא עוד »
אפר 16, 2022