כורכומין – מה הסגולות שלו? כל מה שכדאי להכיר

1256271-min

כורכום, עשוי להיות התוסף התזונתי היעיל ביותר שקיים בעולם. מחקרים רבים באיכות גבוהה מראים, שיש לו יתרונות עיקריים לגופכם ולמוחכם. להלן, כמה מהיתרונות הבריאותיים המבוססים על ראיות – שיש כורכומין.

 

כורכומין – מה הסגולות שלו? כל מה שכדאי להכיר

מעבר לכך שכורכום מכיל תרכובות ביו-אקטיביות עם תכונות רפואיות עוצמתיות, כורכום הוא התבלין שמעניק לקארי את צבעו הצהוב.

הוא משמש בהודו במשך אלפי שנים כתבלין ועשב מרפא. לאחרונה רק, המדע החל לגבות את מה שבהודו מכירים מזה זמן רב – הוא באמת מכיל תרכובות בעלות סגולות רפואיות. תרכובות אלה נקראות כורכומינואידים שהחשובה בהן היא כורכומין.

 

מהו כורכומין?

כורכומין הוא החומר הפעיל העיקרי בכורכום. יש לו השפעות אנטי דלקתיות עוצמתיות והוא נוגד חמצון חזק מאוד. מרבית המחקרים על עשב זה, משתמשים בתמציות כורכום המכילות בעיקר את הכורכומין עצמו, כאשר המינונים בדרך כלל עולים על גרם אחד ליום.

יהיה קשה מאוד להגיע לרמות אלה רק באמצעות תבלין הכורכום במזונות שלכם. לכן, אם תרצו לחוות את ההשפעות במלואה, עליכם ליטול תוסף המכיל כמויות משמעותיות של כורכומין.

 

איך לצרוך כורכומין?

למרבה הצער, הכורכומין נספג בצורה גרועה בזרם הדם. נראה שהכי טוב יהיה לצרוך איתו פלפל שחור, המכיל פיפרין, חומר טבעי המשפר את ספיגת הכורכומין בכ – 2,000%. תוספי הכורכומין הטובים ביותר מכילים פיפרין, מה שמגדיל משמעותית את יעילותם.

כורכומין הוא גם מסיס בשומן, כך שזה יהיה רעיון טוב אם תקחו אותו עם ארוחה שומנית. כך הוא יוכל להיספג טוב יותר בגוף שלכם ותוכלו להפיק ממנו את מירב הסגולות התמונות בו ללא שום בעיה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

קייטנת גלישה בחיפה

קייטנת גלישה בחיפה

הורים המחפשים קייטנות לילדיהם נחשפים לכמה וכמה אפשרויות של קייטנות בנושאים שונים. אחת הקייטנות המועדפות על ידי הילדים היא קייטנת גלישה. קייטנת גלישה בחיפה הקייטנה

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים