משכנתא הפוכה – למי היא מיועדת?

משכנתא הפוכה - למי היא מיועדת?

סוגים שונים של משכנתאות קיימים כיום בשוק. כל משכנתא נועדה לספק מענה מסוים ללקוח, ולאפשר לו לממן דבר מה. אחת המשכנתאות שקיימות כיום נקראת בשם משכנתא הפוכה. זוהי משכנתא המיועדת לאוכלוסיית יעד מסוימת מאוד, והיא מאפשרת להם לחיות ולקבל דמי מחיה מהבנק. איך זה עובד?

נכס יש, הכנסה – לא

קשישים רבים מתמודדים עם קושי מהותי בימי הזקנה. בתקופות בהם אין להם הכנסות מעבודה וגם אין להם פנסיה והכנסה מספקת. מצב כזה מעיק מאוד ומעמיד את הקשיש מול מצב בו הוא צריך למצוא פתרון למחיתו. כי רמת החיים וההוצאות בשנים אלו משמעותיות. מול הסיטואציה הזו מציעים הבנקים מענה שמוכר בשם – משכנתא הפוכה. מדובר על פתרון שמאפשר לקשיש לקבל כספים והכנסות בהתאם לצורך שלו. כאשר הסכומים הללו ניתנים על בסיס הערך של דירת המגורים שלו. הדירה שהבנק יקבל לידיו בהסתמך לסכומי הכסף שהוא שילם לקשיש בימי חייו.

האם המשכנתא הזו כדאית?

חשוב להבין כי תמיד יותר כדאי להוציא כסף שקיים בארנק מאשר לקחת הלוואה. וזה נכון גם באשר למשכנתא הפוכה. אבל כאשר אין לנו ברירה ואין אפשרויות מימון לצרכי המחיה, יתכן ונכון לשקול את האפשרות הזו. אמנם לאחר מות הקשיש הדירה שלו תצטרך לכסות תא מלוא הסכומים שהוא קיבל מהבנק. הווי אומר שיתכן והיורשים לא יראו רווח כספי כלל מהדירה. וכולה תעבור לרשות הבנק. אבל באין מנוס יש כאלו שיבחרו לעשות את הצעד הזה. כמובן שחשוב לעשות אותו בהתייעצות עם גורמים מומחים ועם יועצים בקיאים במשכנתאות מסוג מסוים זה. כך שתהיו בטוחים כי אתם מנהלים את העניין בצורה הטובה ביותר תוך מקסום האפשרויות לחסוך ולהימנע מהפסד ממוני.

לחצו כאן למידע בנוגע לאיחוד אשראי והלוואות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הסכם טרום נישואין
דין ומשפט

מה אומר החוק על יחסי ממון?

הסכם ממון מתייחס לחלוקת הרכוש בעת שבני זוג מתגרשים או כאשר אחד מהם הלך לעולמו. כאן נכתוב על נושא זה: מה אומר החוק על יחסי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים