הדרכים בהן דיכאון גורם לעצירות

דיכאון הוא מצב בריאותי נפשי שכיח הגורם לתסמינים גופניים רבים כמו עצירות. הדרכים בהן דיכאון גורם לעצירות אינן ברורות לחלוטין, אך ידוע שדיכאון עלול לגרום להרבה בעיות בעיכול וביציאות. דיכאון יכול גם להוביל להפרעת אכילה, ולאנשים עם דיכאון יש לרוב רמות נמוכות של הנוירוטרנסמיטר סרוטונין במוח. דיכאון יכול להשפיע על עצירות של אדם על ידי גרימת שינויים במערכת העיכול. המעי יכול להיות פחות רגיש לגירוי, וזה יכול להוביל לעצירות. בנוסף, דיכאון מגביר את הסיכון לאדם לסבול מבעיות במערכת העיכול כגון תסמונת המעי הרגיז או מחלות מעי דלקתיות. מצבים אלו יכולים לתרום בעקיפין לעצירות. 

כיצד דיכאון יכול לגרום לעצירות?

עצירות היא אחד מהתסמינים הרבים של דיכאון. הסיבות לכך יכולות להיות רבות, אך הסיבות השכיחות ביותר הן מתח, חרדה וחוסר שינה. עצירות היא מצב שכיח המשפיע על אנשים עם דיכאון. זה יכול להתרחש כאשר אתה לא אוכל מספיק סיבים או לוקח מספיק נוזלים כדי לעזור לשמור על מערכת העיכול שלך לנוע באופן קבוע. דיכאון משפיע גם על השרירים והעצבים שלך, מה שעלול להוביל לעצירות מכיוון שהוא מקשה על הגוף שלך להתכווץ ולהירגע כמו שצריך. סבל מעצירות יכול להוביל לבעיות בריאות אחרות, כמו טחורים ואבנים בכליות. עצירות יכולה גם לגרום לקיצור השרירים במעי הגס ובפי הטבעת, מה שמקשה על מעבר הפסולת והצואה. זה בתורו מוביל להצטברות של פסולת שעלולה ליצור זיהום ולהוביל לסיבוכים חמורים. עליך לבקר את הרופא שלך אם יש לך עצירות כרונית או אם היא מפריעה להרגלי העבודה או השינה שלך.

לסיכום; דיכאון יכול לגרום להרבה תסמינים שונים, כולל עצירות, קראו מידע מקצועי באתר עצירופדיה. זה יכול להוביל לעצירות על ידי גרימת שינויים באופן שבו המוח מעבד אותות. עצירות היא אחת הסיבות השכיחות ביותר לדיכאון ולעתים קרובות היא אחד הסימנים הראשונים לכך שמישהו נמצא בדיכאון. מאמר זה ידון כיצד דיכאון גורם לעצירות ומדוע חשוב להיות מודעים לנושא זה. 

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ציפוי חלונות – הגנה מפני רסיסים, הדף, קליעים ופריצות
מראה דומה לכל החלונות מבחוץ תבחינו באותם החלונות נראים אותו דבר, אבל לעולם לא תנחשו שחלק מהחלונות...
קרא עוד »
אפר 29, 2019
רחמים שקלים – כדאי להישמע לעצותיו
ההבנה של רחמים שקלים בנוגע לנכסי נדל״ן והדרך למצוא את מה שהכי יתאים לכם היא מאוד נרחבת. הוא יוכל...
קרא עוד »
אפר 03, 2022
אמבטיות ישנות – כדאי לשפץ?
כמות האנשים שגרים בבתים ישנים היא פשוט עצומה והיא ללא ספק הרבה יותר גדולה מאשר כמות האנשים אשר גרים...
קרא עוד »
נוב 28, 2018