פינת אוכל

תחום עיצוב הבית עובר בכל שנה שינויים ושדרוגים בהתאם לטרנדים החמים ביותר בעולם עיצוב הפנים. אחד מהחללים המרכזיים בבית שתמיד חשוב להקפיד על עיצובו, הוא פינת האוכל הביתית בה כל המשפחה מתכנסת יחד לארוחות משפחתיות טעימות ומהנות.

ברוב הבתים נהוג לאכול במהלך השבוע רק פעם אחת יחד סביב לפינת האוכל, משום ששגרת היום של כל אחד מבני המשפחה היא עמוסה ומלאה – ולכן לא תמיד יש את הזמן הפנוי לשבת שלוש פעמים ביום לארוחות משותפות. כדי שהארוחה המשפחתית הזו תהיה כיפית וחווייתית לכל בני הבית, חשוב לבחור את פינת האוכל המתאימה והפרקטית ביותר.

פינת אוכל – עגולה או מרובעת?

העיצובים הבולטים והפופולריים ביותר בפינות האוכל הם פינות אוכל עגולות או מרובעות. היתרון של פינת אוכל עגולה הוא באופן ההתאמה שלה כמעט לכל בית וחלל, ובמיוחד לחללים קטנים או פינתיים המיועדים להצבת פינת אוכל ביתית. במידה ומדובר על בתים המעוצבים באופן כזה שהחללים של הסלון ופינת האוכל משותפים, ניתן יהיה להציב פנת אוכל עגולה במרכז כדי לעשות הפרדה בין שני האזורים האלו בבית.

לעומת זאת, פינת אוכל מרובעת הינה כזו המתאימה כמעט לכל בית וחלל בגודל סטנדרטי. בבתים מודרניים בהם המטבח נמצא בסמוך לחלל של פינת האוכל, הצבה של פינות אוכל מרובעות תהיה המתאימה ביותר כדי לתחום את האזור באופן פרקטי, וגם להשלים את העיצוב הייחודי שנשקף מהמטבח.

מתי לבחור פינת אוכל נפתחת?

פתרון נהדר למשפחות שאוהבות לארח בני משפחה או חברים לארוחות משותפות, הינו הצבה של פינת אוכל נפתחת ומרווחת שתעניק מרחב נוח יותר לכל הסועדים סביב השלחן. פינות אוכל נפתחות מצוינות עבור בתים בעלי חללים קטנים יחסית, כך שבאופן יומיומי שולחן פינת האוכל יישאר סגור ושימושי עבור בני הבית – אך כאשר מגיעים אורחים, פינת האוכל הנפתחת תאפשר מספיק מקום לכולם.

כך תבחרו את פינת האוכל המתאימה ביותר

דגם רהיטים מציעה מגוון רחב של פינות אוכל מסוגים שונים ועיצובים ייחודיים, שיוסיפו פרקטיות ויופי לחלל פינת האוכל בקלות וללא מאמץ. מומלץ לבחור את סוג פינת האוכל על פי מספר בני המשפחה בבית, וגם לקחת בחשבון את תדירות הארוחות המשותפות יחד עם חברים ובני משפחה נוספים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים