הסכם גירושין – חשיבותו ויתרונותיו

דוע כי הליך הגירושין הוא מחיר יקר לצדדים ולעיתים, הנזק הכלכלי קשה מנשוא. יש פתרון שיכול להקל על המחיר הזה עבור הצדדים ולחסוך להם בפוטנציה עשרות אלפי שקלים.

במקום שכל צד ישלם עבור עורך דין שייצג אותו בהליכים המשפטיים היקרים הללו, עורך דין המורשה כמגשר יכול ליצור הסכם. עלות ההסכם זולה בהרבה והמחיר מתחלק בין שני הצדדים.

הסכם הגירושין מקצר ומקל על הליך הגירושין

הפרידה היא קשה וכואבת לכל זוג, במיוחד לאלה עם ילדים. לעתים קרובות, כאב ותסכול מתרחשים כתוצאה מפירוק המשפחה שיכול להיות מלווה ברגשות אשמה או כישלון, ללא קשר למי אשם יותר. בנוסף, במקרים רבים הצדדים חשים ניכור, סלידה ואף שנאה כלפי האחר, מה שמעצים את קושי המצב. בין הרגשות הללו, לצדדים מוטלת משימה מורכבת ומסובכת – לסדר את כל הסוגיות סביב הגירושין עצמם. כאשר עוסקים בסוגיות אלו בבית המשפט, עולים לא פעם המתחים היוצרים אווירה נפיצה, המקשה על הפרדה מכובדת והוגנת הן במישור האישי והן ביחס לרכוש.

מהו הסכם גירושין?

הסכם גירושים בהסכמה הוא הסכם בין הצדדים שנועד להסדיר את כל הנושאים העולים מהגירושין עצמם. לצדדים עומדת האפשרות להעלות כל סוגיה במסגרת ההסכם שירצו להסדיר ביניהם בעקבות הגירושין. ההסכם, במיוחד אם נעשה בעזרת עורך דין מומחה המורשה כמגשר, מזרז ומחליק את ניהול הליך הגירושין. 

היתרונות של הסכם גירושין

להסכם בין הצדדים בסיוע עורך דין לגירושים בהסכמה מספר יתרונות:

  • הסכם מסייע להציל את הצדדים מההשפעות ההרסניות של גירושין, כמו ניצול (הנובע מבעיות סביב 'גט') ילדים מעיקים וההליך הארוך והמתיש.
  • הליך הגירושין הקצר כתוצאה מכך, הודות להסכם זה, מפחית את העלויות הכלכליות הכרוכות בניהול ההליך. זכור כי עסקינן בפיצול משק בית אחד לשניים, וכי על ידי ניסוח הסכם גירושין, התהליך יהיה קל יותר.
  • הצדדים יכולים להתנות על החוקים והפסיקות בדיני משפחה כדי להגיע להסכמה, גמישות זו בכוחה להביא להסכמה מיטבית עבורם.
  • מיזוג נושאים שונים הדורשים רגולציה: ניתן לעשות פשרות במסגרת ההסכם, כל צד יוכל להראות גמישות מסוימת בנושא אחד כדי להרוויח בנושא אחר. לדוגמא: צד שרוצה לשפר את תנאי המשמורת על הילדים יכול להתגמש יותר בחלוקת הרכוש על מנת לזכות בכך. עקרון המיזוג מאפשר לצדדים להגיע למקסימום תוצאות בנושאים החשובים להם.
בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הובלות דחופות – אנחנו אתכם בכל מצב
צריכים להעביר את הרכוש שלכם לדירה החדשה מרגע לרגע? ישנן חברות הובלות שמציעות שירות של הובלות דחופות....
קרא עוד »
מרץ 21, 2021
הסרת שיער בלייזר לכל הגוף – ליהנות מעור חלק ונקי
הסרת שיער בלייזר היא תהליך המשתמש באנרגיית אור כדי להרוס את זקיק השערה ולמנוע צמיחה מחודשת. זוהי דרך...
קרא עוד »
מרץ 24, 2023
האם ישראלים עדיין צריכים ויזה לארה"ב
ארצות הברית, אמריקה, כולנו מכירים את ההגדרה הגרנדיוזית – ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. אז מי שהגדיר את...
קרא עוד »
פבר 11, 2020