איך להתגרש יפה

סרטים, ספרים ויצירות אחרות לימדו אותנו שגירושין הם לא דבר יפה, להיפך. אנחנו זוכרים לא מעט יצירות שונות בהן הזוגות נאבקו אחד בשנייה, עד לכדי מצב בו לא רק הם נפגעו אלא גם הילדים שלהם, והם היו מוכנים לכל זה, בתנאי שהצד השני לא יקבל את מה שהוא רצה. 

אך היום אנחנו יודעים שזה לא חייב להיות כך. אפשר להתגרש יפה וזה אפילו מומלץ. הרי אם עושים את זה בצורה נכונה, אפשר לייצר לא רק גירושים בצורה יפה, אלא גם לייצר מערכת יחסים טובה בין בני הזוג, גם אחרי שהם לא חיים ביחד. אם ילדים מעורבים בעניין, אז אין ספק שזה יכול רק להועיל להם. 

לפני שנסביר איך להתגרש יפה, צריך לציין, לא כל זוג יכול להגיע לסיטואציה כזו. הרי אם הקשר בין בני הזוג היה קשה לפני כן, יהיה מאוד קשה לייצר תהליך גירושים יפה ומוסכם. זה נכון גם אם היה קשר טוב שנגדע בגלל מעשה מסוים, מעשה שיצר חוסר אמון או דברים אחרים. 

איך לייצר גירושים יפים

הכלל הראשון הוא להכיר בכך שכל אחד רוצה להמשיך בחייו, ואין שום סיבה לייצר עול, משהו שיפריע לכך. להיפך, אם בני הזוג יקלו אחד על השני, אז יהיה להם הרבה יותר פשוט להמשיך הלאה. 

הכלל השני הוא לזכור, שאף על פי שמתגרשים, יש דברים שאי אפשר להיפרד מהם, כלומר הילדים. מאחר והם מושפעים מהקשר של ההורים, אז רצוי שתהיה מערכת יחסים טובה ביניהם. בצורה כזו, סביר להניח, גם הקשר של הילדים עם ההורים תהיה טובה ובכלל הילדים יוכלו להתבגר בצורה הרבה יותר שלווה, הרבה יותר נעימה. 

הכלל השלישי, לא חייבים לעשות את זה לבד. אפשר להיעזר באנשי מקצוע כמו באתר https://gerushin-lawyer.co.il, אפשר למצוא מגשרים שיוכלו לעזור בנושא. מומלץ לא לחפש גורמים שירצו לייצר "ניצחון" אלא משהו שיכול לשמר את הקשר, לעזור לו להיות טוב יותר. 

לפני סיום נדגיש, זה דורש פשרות, זה דורש ויתורים, אך זה אפשרי וזה חשוב לטובת שני הצדדים. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הסכם טרום נישואין
דין ומשפט

מה אומר החוק על יחסי ממון?

הסכם ממון מתייחס לחלוקת הרכוש בעת שבני זוג מתגרשים או כאשר אחד מהם הלך לעולמו. כאן נכתוב על נושא זה: מה אומר החוק על יחסי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים