ניהול עיזבון המדריך המלא

ניהול עיזבון

 

כשאדם הולך לעולמו, מדובר באירוע קשה עבור בני המשפחה. לאחר ימי האבל ניגשים בני המשפחה לסדר את העניינים הטכניים שנוצרו, ובראשם חלוקת העיזבון. עיזבון מוגדר כל דבר שהוא אחד מהדברים הבאים של הנפטר: רכוש, נכסים, זכויות וחובות. במקרה שהפטר הניח אחריו צוואה, פותחים את הצוואה אשר בדרך כלל מופקדת אצל עורך דין, ועל פיה מחלקים את העיזבון. במקרה בו הנפטר לא הניח צוואה, היורשים צריכים להגיע ביניהם להסכמה על דרך החלוקה ביניהם, כגון לחלוק בשווה או לפי העניין.

מה קורה כאשר היורשים לא מצליחים להסתדר ביניהם?

במקרים רבים היורשים לא מצליחים להגיע לבד לעמק השווה. זה לא חייב להיות סכסוך ירושה מכוער, אלא אפילו אי הסכמות שנובעות ממחלוקת על שווי הנכסים וכן על זה הדרך. במקרה כזה יש צורך לפנות אל עו"ד אלעד ויסטוך שמתמחה בנושא של ניהול עיזבון. מנהל עיזבון ממונה מטעמו של האפוטרופוס הכללי, הוא אחראי לשלם את חובותיו של המנוח, ואז לדאוג לחלוקה מוסכמת בין היורשים של העיזבון של הנפטר. עם זאת, ישנם מקרים נוספים בהם יש צורך למנות מנהל עיזבון, כמו למשל כאשר ישנם יורשים נוספים הרשומים בצוואה שלא מצליחים לאתר אותם.

מה בעצם עושה מנהל העיזבון?

ניהול עיזבון היא מלאכה מורכבת שדורשת זמן ממנהל העיזבון. הוא נדרש להגיש דו"חות בנוגע לעיזבון לאפוטרופוס הכללי, ועוד הליכים ובקשות בקשורים בעיזבון שלוקחים לא מעט זמן. ולכן, מנהל העיזבון גובה שכר טרחה, שנקלח מעיזבונו של המנוח. מהסיבה הזאת כאשר ישנה הסכמה בנוגע לירושה ואין בה דברים מורכבים לרוב היורשים לא ימנו מנהל עיזבון לשווא. כאשר ממונה מנהל עיזבון הוא רשאי יחד עם היורשים להסכים גם על חלוקה שונה ממה שנכתב בירושה על מנת שיוכלו להתקדם עם חלוקת העיזבון.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

איך ניתן למצוא אתר חדשות כשר?

אתרי חדשות כשרים הם כאלה שמתמקדים בעיקר בתוכן הקשור ליהדות. לעתים קרובות יש להם מידע רב על תרבות ומסורות יהודיות. הדרך הטובה ביותר למצוא אתר

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים