מה כוללים בהסכם ממון?

הסכם ממון

הסכם ממון הוא הסכם הנערך בין בני זוג לפני או במהלך הנישואין והוא קובע את החלוקה של ההון, הנכסים והרכוש בין הצדדים. הסכם זה נערך ונחתם על ידי בני הזוג בנוכחות עורך דין מוסמך לעריכת הסכמי ממון. ההסכם יכול להיערך בכל שלב למעשה של הזוגיות: לפני הנישואין, במהלך הנישואין, במהלך הליך הגירושין וכן גם ידועים בציבור יכולים לערוך הסכם ממון בחייהם המשותפים. ההסכם חשוב מאוד לבני הזוג שכן הוא מעגן את הנושא הכלכלי בין הצדדים ומפנה את הראש והנפש של בני הזוג להשקיע בטיפוח הזוגיות שלהם ולא לחשוב על ענייני כספים או ניצול של הצד השני. עבור אנשים רבים מדובר במסמך מציל חיים ועבור זוגות רבים מסמך זה מעלה את הזוגיות על דרך המלך.

מה קובעים בהסכם ממון?

הסכם ממון הוא הסכם הקובע את המדיניות הכלכלית בין בני הזוג. למעשה, ניתן להכניס להסכם הממון כל דבר שקשור להון, כסף, רכוש, נכסים. המטרה היא ליצוק את כל המידע לתוך הסכם ערוך ומקצועי המהווה פלטפורמה משפטית הוגנת אשר תהיה גם מקובלת על ידי בני הזוג. הרעיון הוא להעניק לבני הזוג את הביטחון, השקט והוודאות הכלכלית בעתיד גם במקרה של פירוק החבילה וכך למעשה הם יוכלו להתרכז באהבה שלהם ולא בעניינים כלכליים. רכוש, נכסים והון לא יוכלו לשמש כקלפי מיקוח בעת הליך הגירושין עבור גט, עבור משמורת על הילדים, גובה דמי המזונות ועוד.

  • הרכוש הקיים – הסוג הראשון של הרכוש שצריך להכניס להסכם ממון הוא הרכוש הקיים. רכוש זה הוא הרכוש שיש לבני הזוג טרם יום הנישואין שלכם ומה שכל אחד צבר עד הנישואין עצמן. אנו מדברים על הכספים בבנק, פיקדונות, כספי פנסיה, רכב, דירות, נכסים שונים, זכויות שונות, עסקים ועוד.
  • רכוש עתידי – זהו הרכוש שבני הזוג יצברו אחרי החתונה, כלומר רכוש משותף. מה יהיה לגבי נכסים שהם ירשו בעתיד? כספים שהם יזכו בהגרלות? בית שהם יקנו במשותף או בנפרד? קניין רוחני, חלוקה בעסק משפחתי, רכוש ועוד.

סוגים שונים של הסכמי ממון:

הסכם ממון הקובע שיתוף רכושי – כלומר הסכם שקובע כי כל הרכוש שייצבר אחרי החתונה יהיה רכוש משותף של בני הזוג ויתחלק ביניהם באופן שווה (למעט מתנה או ירושה שיקבל אחד מבני הזוג לאורך הזמן).

הסכם הקובע הפרדה רכושית – הסכם הקובע כי מה ששלי שלי ומה ששלך שלך. כלומר כל ההון, הנכסים והרכוש שיצברו בני הזוג יהיה שלהם בהתאם להישגיהם למעט ניהול משק הבית שינוהל מקופה קטנה משותפת של בני הזוג או חשבון משותף שישמש למטרה זו.

הסכם משולב – יהיה הסכם שמאגד את הדברים שיהיו משותפים לשני הצדדים ואילו דברים יהיו פרטיים לכל אחד מבני הזוג.

החשיבות של עורך דין בתהליך:

הסכם ממון הוא משהו שיכול להיעשות בצורה נעימה, מהירה ובטוחה ומשהו שיכול לגרום גם לצד אחד לראות את הפרצוף האמיתי של הצד השני. עו"ד עמית ורד הנו עורך דין מוסמך ומנוסה המתמחה בדיני משפחה ועריכת הסכמי ממון. עמית הוא גם מגשר מוסמך ולכן יודע להוביל את בני הזוג לפגישות נעימות וחתירה להסדר זוגי הוגן כלפי שני הצדדים. המטרה של ההסכם היא ליישב מדיניות כלכלית בין בני הזוג כך שהנושא הכלכלי לא יהווה חשיבות בהיבט הזוגי והמשפחתי שלהם והם יוכלו להשקיע אחד בשנייה באהבה וכבוד ללא קשר לכסף או רכוש. לפרטים נוספים כדאי ליצור קשר באתר או בטלפון ואף להגיע לפגישה ללא התחייבות.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חזיות הנקה – האם הן באמת הכרחיות?
נשים אשר בוחרות להניק, צריכות להשתמש באמצעים שיכולים לשרת אותן. מדובר על פריטים שונים ובפרט על פריטי...
קרא עוד »
דצמ 30, 2021
קלנועית מתקפלת – הפתרון הנייד המושלם
קלנועית מתקפלת היא סוג של קלנועית המתקפלת לאריזה קטנה. זה מקל על נשיאה, אחסון והובלה. קלנועית מתקפלת...
קרא עוד »
אוג 08, 2022
5 סיבות לבעיות בניאגרה סמויה
1. מנגון פעמון ניאגרה סמויה לא תקין תקלה במנגנון תגרום לכך שהניאגרה תפעל בצורה חלקית או לא בכלל -...
קרא עוד »
אוג 01, 2019