איך למנוע טיפולים גדולים בשיניים

איך למנוע טיפולים גדולים בשיניים

מאז היותנו ילדים קטנים, מועברים אלינו מסרים שנוגעים אל טיפול ושמירה על בריאות הפה. בכך אנו נתקלים מבעוד מועד, בסיפורם של "קריוס ובקטוס" (צמד חיידקים שיש להיזהר מהם!), ישנם שירים כמו "הסבון בכה מאד" המוכר לכולנו וקורא להיגיינה. כמו גם שאר ספרים ומידע עבור ילדים ומבוגרים.

כדי לשמור על היגיינת הפה ולהימנע מטיפולי שיניים לא נעימים ויקרים, חשוב כמובן לשמור על בריאות השן ולעשות הכול! כדי לצמצם את הטיפולים. אבל כיצד שומרים על פה בריא? הנה מספר טיפים טובים:

צחצוח תכוף

צחצוח נכון ותכוף של השיניים, יוליד חיוך לבן ויפה. כדי לצחצח נכון, חשוב לבחור מברשת טובה (עדיף מברשת חשמלית) ומשחה איכותית. בשלב הראשון בעת הצחצוח, יש לשטוף טוב את הפה ולהוציא לכלוכים על ידי שימוש במברשת לסילוק כללי של הלכלוך. לאחר מכן יש בתנועות מעגליות לעבור על כל שורה ושורה, תוך הקפדה על צחצוח פנימי וחיצוני. מומלץ לבצע את הפעולה 3 פעמים ביום ובעיקר לאחר האכילה.

ניקוי אבנית בשיניים

אחד החוקים החשובים והפעולות החיוניות עבור בריאות השיניים, הוא ביצוע ניקוי אבנית אצל שיננית. ההמלצה של רופאים השיניים היא לבצע ניקוי אבן כל חצי שנה, משום שאבן ולכלוך אשר מצטברים בפה, עלולים לגרום לחורים בשיניים, עששת ונסיגת חניכיים.

יישור שיניים

אם יש לכם שיניים עקומות או כאלה שיש לסדר: רצוי לעשות זאת כמה שיותר מוקדם כדי למנוע תזוזה של שיניים. כיום, קיימות לא מעט שיטות ליישור שיניים, בעוד שיש להתאים את השיטה הטובה ביותר באמצעות המומחים.

ביקורת וטיפולים

לאחר טיפולי שיניים, או לפני שאתם מגיעים למצב של כאב ונזק – רצוי להגיע לפחות פעם בשנה לביקורת של רופא. שילוב של צחצוח נכון, טיפולים איכותיים במרפאות טובות, יישור שיניים וגם טיפול אצל שיננית – יעזרו לכם לשמור על חיוך משולם ופה בריא ונקי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מטבחים קטנים
צרכנות

מטבחים קטנים – יתרונות גדולים

לא כולם מתגוררים בדירות גדולות ומשופצות, ישנם כאלו שיעדיפו דווקא מרווח קטן יותר מסיבות כאלו ואחרות, או מפאת האפשרויות העומדות בפניהם. בסתרי הלב, גם כשהדירה

קרא עוד »
עריכת צוואה
דין ומשפט

מתי כדאי לערוך צוואה?

צוואה חוקית היא הצהרה כתובה, בעלת תוקף משפטי, שתפקידה להסדיר את חלוקת הרכוש של אדם לאחר מותו. קיימים 4 סוגי צוואות חוקיות בישראל, שיש לערוך

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים