איך למנוע טיפולים גדולים בשיניים

איך למנוע טיפולים גדולים בשיניים

מאז היותנו ילדים קטנים, מועברים אלינו מסרים שנוגעים אל טיפול ושמירה על בריאות הפה. בכך אנו נתקלים מבעוד מועד, בסיפורם של "קריוס ובקטוס" (צמד חיידקים שיש להיזהר מהם!), ישנם שירים כמו "הסבון בכה מאד" המוכר לכולנו וקורא להיגיינה. כמו גם שאר ספרים ומידע עבור ילדים ומבוגרים.

כדי לשמור על היגיינת הפה ולהימנע מטיפולי שיניים לא נעימים ויקרים, חשוב כמובן לשמור על בריאות השן ולעשות הכול! כדי לצמצם את הטיפולים. אבל כיצד שומרים על פה בריא? הנה מספר טיפים טובים:

צחצוח תכוף

צחצוח נכון ותכוף של השיניים, יוליד חיוך לבן ויפה. כדי לצחצח נכון, חשוב לבחור מברשת טובה (עדיף מברשת חשמלית) ומשחה איכותית. בשלב הראשון בעת הצחצוח, יש לשטוף טוב את הפה ולהוציא לכלוכים על ידי שימוש במברשת לסילוק כללי של הלכלוך. לאחר מכן יש בתנועות מעגליות לעבור על כל שורה ושורה, תוך הקפדה על צחצוח פנימי וחיצוני. מומלץ לבצע את הפעולה 3 פעמים ביום ובעיקר לאחר האכילה.

ניקוי אבנית בשיניים

אחד החוקים החשובים והפעולות החיוניות עבור בריאות השיניים, הוא ביצוע ניקוי אבנית אצל שיננית. ההמלצה של רופאים השיניים היא לבצע ניקוי אבן כל חצי שנה, משום שאבן ולכלוך אשר מצטברים בפה, עלולים לגרום לחורים בשיניים, עששת ונסיגת חניכיים.

יישור שיניים

אם יש לכם שיניים עקומות או כאלה שיש לסדר: רצוי לעשות זאת כמה שיותר מוקדם כדי למנוע תזוזה של שיניים. כיום, קיימות לא מעט שיטות ליישור שיניים, בעוד שיש להתאים את השיטה הטובה ביותר באמצעות המומחים.

ביקורת וטיפולים

לאחר טיפולי שיניים, או לפני שאתם מגיעים למצב של כאב ונזק – רצוי להגיע לפחות פעם בשנה לביקורת של רופא. שילוב של צחצוח נכון, טיפולים איכותיים במרפאות טובות, יישור שיניים וגם טיפול אצל שיננית – יעזרו לכם לשמור על חיוך משולם ופה בריא ונקי.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה עושים עם הפרעות התנהגות אצל ילדים?
בגדול ניתן לומר כי הפרעות התנהגות מהוות מגוון רחב למדי של תבניות התנהגות אשר לא באות יד ביד עם...
קרא עוד »
אוג 14, 2020
הילד נרשם לחוג כדורגל? כך תוכלו למצוא ציוד וביגוד מקצועי בשבילו
ילד שנרשם למועדון כדורגל. לא תמיד יש לו מושג מה ללבוש או איזה ציוד הוא צריך לשחק, כאן אפשר לקבל את כל...
קרא עוד »
יול 19, 2022
איך לבחור חולצות רכיבה לאופניים לגברים
חולצות אופניים הן בחירה טובה עבור כל גבר שרוצה להיראות מסוגנן וספורטיבי. עם זאת, לא כל חולצות הרכיבה...
קרא עוד »
אפר 16, 2023