נזקי הצפה – יש מה לעשות בנדון

תביעות על נזקי הצפה

כל מי שגר בבניין משותף, יודע שמפעם לפעם מתרחש מצב לא נעים במיוחד שנקרא הצפה. לפעמים השכן בדירה מלמעלה שוכח לסגור את הברז ואילו בפעמים אחרות מדובר על פיצוץ בצנרת. בכל מקרה, הצפה שמתרחשת בדירה מעל, תמיד תגיע לתקרה של הדירה מתחת, דבר שיתבטא בנזילה, רטיבות, עובש ואי נוחות כללית. כמובן שבעל הדירה שגרם להצפה, מחויב על פי החוק לפצות את בעל הדירה שגר מתחתיו וסבל מהנזק.

אך לא פעם קורים מקרים, בהם בעלי הדירות מעדיפים להתחמק מהחובה שלהם, דבר שכמובן מצריך התערבות של עורך דין מקצועי שמתמחה בתחום נזקי הצפה. עורך דין מסוג זה יוכל להבטיח לכל אחד, שהוא יקבל את מלוא הסכום שמגיע לו כתוצאה מהעוול שנגרם לו. כמובן שהפיצוי אמור לכלול את הנזק שנגרם באופן ישיר מהנזילה, עלות התיקונים, אובדן היכולת לשהות בדירה, עלות הדיור החלופי וכמובן בעיות בריאות שהתפתחו כתוצאה מהעובש והרטיבות.

 

כיצד להתמודד נכון עם נזקי הצפה

קודם כל, יש צורך לשכור את שירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה שמתמחה בתחום. עורך הדין ידע בדיוק כיצד להתמודד עם הבירוקרטיה ועם המכשולים השונים, במטרה לכם את הפיצוי המקסימלי ביותר. למשל, לא פעם ניתן לראות מצבים בהם יש צורך לתקן את הריצוף, אבל במקום לספק אריחים זהים מציעים אריחים חלופיים. עורך הדין ידע כיצד להתמודד עם התירוצים השונים וכיצד להבטיח לכם רצפה ברמה הגבוהה ביותר. עורך הדין יידע כיצד להתנהל מול המפקח על בתים משותפים– גוף משפטי שמטרתו לפתור סכסוכים בבתים משותפים.

כך שבמידת הצורך, הוא כבר ידאג שירצפו לכם מחדש את כל הרצפה. רק עורך דין מסוג זה, יטרח לעבור השתלמויות שונות בתחומי הביוב והבנייה, כך שהוא לא יתרגש מהערכות נמוכות של שמאים מטעם חברות הביטוח או מתירוצים שונים של חברת הביטוח עצמה, לגבי דחיית הכיסוי הביטוחי. כמו כן, הוא ידאג לספק לכם פיצוי על הנזק העקיף, כמו למשל ארונות מטבח שספגו לא מעט רטיבות, רהיטים שנהרסו וכדומה.

לסיכום, במקרה של נזקי הצפה אין צורך להיכנס לפאניקה או להתפשר על הסכומים המגוחכים של חברות הביטוח. מומלץ לדבר עם עורך דין מקצועי שמגיע מהתחום, כדי להבין מה באמת מגיע לכם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

איך ניתן למצוא אתר חדשות כשר?

אתרי חדשות כשרים הם כאלה שמתמקדים בעיקר בתוכן הקשור ליהדות. לעתים קרובות יש להם מידע רב על תרבות ומסורות יהודיות. הדרך הטובה ביותר למצוא אתר

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים