תאורת גינה

תכנון של הקמת גינה חדשה, מחייבת אותנו להתייחס למגוון רחב של נקודות שונות. בין אם זה שימוש נכון באדמה, זריעת צמחים ופרחים נכונים, חלוקת השטח בגינה בצורה פונקציונאלית, בחירה של ריהוט, מחסן, מערכת השקיה ואמצעים אחרים.

אחד האלמנטים שאנחנו צריכים לבחור זו תאורת גינה. מדובר על אלמנט שאנחנו לא יכולים בלעדיו, שכן אם לא נתקין את האמצעים הנכונים במקום הנכון, אזי שלא נוכל להשתמש בגינה שלנו בשעות הערב והלילה, וכן יהיה לנו מאוד קשה לטפל בה בשעות הבוקר המוקדמות ובתקופות בהן השמיים כהים בגלל מזג האוויר.

ההחלטה איזו תאורת גינה עלינו להתקין והיכן, נובעת משיקולים שונים. בין היתר, אנחנו צריכים לבחון את גודל שטח הגינה, המיקום שלה, מה נמצא סביבה, גודל המבנה שעומד לצידו ומקורות התאורה שהוא יכול לספק עבורה, וכן אנחנו צריכים להתייחס לשאלה, לשם מה משמשת אותנו הגינה, האם מדובר בגינה שנועדה לגידולים או גם לאירוח ומשחקים.

אחרי שאנחנו בוחנים את כל הנקודות הנ"ל, אנחנו צריכים להתייחס לנקודות כגון איזו תאורה והיכן נרצה להתקין אותה. כך למשל, אנחנו נחליט האם להתקין עמודי תאורה או שמא נבחר להתקין תאורת רצפה, אנחנו יכולים לבחור האם להתקין את התאורה על עמודים שעומדים בפני עצמם, או שמא נעדיף להתקין אותם על גבי גדר כזו או אחרת.

חשוב לזכור עוד נקודה והיא, כשאנחנו בוחרים להתקין תאורת גינה, עלינו לקחת בחשבון את הפיזור של התאורה לאורך הגינה. אין היגיון להתקין תאורה במקום אחד ואילו לוותר עליה במקום אחר, לעומת זאת, אין היגיון גם לפזר את התאורה כך שהיא תהיה בכל מקום אך היא תהיה חלשה בשביל שנוכל ליהנות ממנה.

לסיכום, כשאנחנו רוצים להתקין תאורת גינה, עלינו לקחת בחשבון את כל המשתנים שיכולים להשפיע על השימוש בתאורה והאופן בו אנחנו נוכל ליהנות ממנה, על מנת שנפיק ממנה תועלת רבה ככל שניתן. אנחנו צריכים לזכור, סביר להניח שנרצה גם ליהנות מהגינה וגם לעבוד בה, ועל כן אנחנו צריכים להתייחס לשתי הנקודות גם יחד בעת הבחירה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הסכם טרום נישואין
דין ומשפט

מה אומר החוק על יחסי ממון?

הסכם ממון מתייחס לחלוקת הרכוש בעת שבני זוג מתגרשים או כאשר אחד מהם הלך לעולמו. כאן נכתוב על נושא זה: מה אומר החוק על יחסי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים