לוכד נחשים – סיבות טובות לשמור טלפון של אחד מיד

לוכד נחשים

הקיץ הגיע ואיתו הגיע גם אורח כלל לא אהוב – הנחש. בשונה מבעלי חיים רבים אחרים שחביבים מאוד על האנשים, אין כל אינטראקציה בין הנחש לבני האדם מה שהופך אותו לבעל חיים לא אהוב ואפילו מסוכן. הנחש הוא בעל חיים שהכשתו עלולה להיות מסכנת חיי אדם, כמובן כאשר מדובר בנחש ארסי.

האינסטינקט הראשון שעולה לאדם כאשר הוא נתקל בנחש הוא לרוצץ את ראשו באמצעות אבן גדולה. אז חשוב לדעת, כי זו לא הדרך. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם נחש היא, להזמין במהירות לוכד נחשים.

כיצד להבדיל בין נחש ארסי לנחש לא ארסי?

הרבה אנשים יוצאים לטיולי שטח בעונת הקיץ החמה, כאשר בדיוק במקומות השוממים ובעלי הצמחייה הקוצנית עלולים להסתתר הנחשים המסוכנים. עם זאת חשוב לדעת, כי מבין כ – 41 מיני הנחשים הנפוצים בישראל, רק 9 מהם נחשבים לארסיים. וכל השאר אינם מסוכנים כלל ותגובת אדם להכשתם מסתכמת בלא יותר מנפיחות מקומית.

בכל זאת חשוב להכיר את סימני הזיהוי של הנחשים הארסיים במידה ונתקלים בהם – הנחש הארסי הנפוץ ביותר בישראל הוא נחש הצפע – ראשו הוא בצורת משולש, צורה שאופיינית לנחשים ארסיים ועל גבו יש דוגמת מעוינים שפעמים רבות מתחברים לפס עקלתון מתפתל.

לוכד נחשים – מה תפקידו?

למרות סימני ההיכר הרבים שיש לנחשים, מרבית האנשים אינם יודעים לזהות מי מהנחשים הם ארסיים ומי מהם משתייכים לקטגוריית הלא ארסיים. ולכן, חשוב מאוד לשמור מספר טלפון של לוכד נחשים, כדי שבמידה ונתקלים בנחש, ניתן יהיה להזעיק את הלוכד במהירות האפשרית.

איתור לוכד נחשים בנס ציונה, או בכל עיר אחרת, הוא פשוט בעידן האינטרנט.

תפקידו של לוכד הנחשים הוא ללכוד את הנחש ולשחרר אותו במקומות אשר מרוחקים מיישובים של בני אדם. חשוב לדעת, כי לוכד נחשים אשר הורג נחשים, עובר על החוק והוא צפוי לעונשים כספיים ובמקרים קיצוניים מסוימים הוא עלול אף לרצות עונש מאסר.

כמובן שכמו כל בעל מקצוע, חייב לוכד הנחשים לעבור הכשרה מקצועית הכוללת מבחנים עיוניים ועבודה מעשית בשטח ורק לאחר מכן הוא מקבל אישור מטעם רשות הטבע והגנים לעסוק בלכידת נחשים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

איך ניתן למצוא אתר חדשות כשר?

אתרי חדשות כשרים הם כאלה שמתמקדים בעיקר בתוכן הקשור ליהדות. לעתים קרובות יש להם מידע רב על תרבות ומסורות יהודיות. הדרך הטובה ביותר למצוא אתר

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים