מחלות ניווניות של כף היד – מחלות שכדאי וחשוב להכיר

הסוגים הנפוצים ביותר של מחלות ניווניות של כף היד הם תסמונת התעלה הקרפלית ודלקת פרקים. סוגים אחרים כוללים את התכווצות Dupuytren, Dupuytren's disease, דלקת מפרקים שגרונית, אוסטיאוארתריטיס ודרמטומיוזיטיס.

כיצד אלה יכולות להשפיע על תוחלת החיים של האדם?

מחלות ניווניות של היד הן קבוצה של מחלות נדירות שעלולות להשפיע על איכות חייו של אדם ותוחלת החיים. מחלות אלו חשוב לדעת מכיוון שהן עלולות להוביל לקטיעה או למוגבלות אם לא מתגלים מוקדם מספיק.מחלות ניווניות של היד הן קבוצה של מחלות נדירות שעלולות להשפיע על איכות חייו של אדם ותוחלת החיים. מחלות אלו חשוב לדעת מכיוון שהן עלולות להוביל לקטיעה או למוגבלות אם לא מתגלים מוקדם מספיק. המחלה הניוונית השכיחה ביותר היא דלקת מפרקים ניוונית, המופיעה כאשר מפרקים ביד מתנפחים וכואבים עקב נזק משימוש חוזר או פציעה. סוג זה נמצא בדרך כלל אצל מבוגרים, אבל זה יכול לקרות גם אצל אנשים צעירים יותר שנפצעו עקב פציעות ספורט.

צרו קשר עם דוקטור פרנק אטלן >>>

סוגים נוספים של מחלות ניווניות בכף היד:

סוגים אחרים כוללים דלקת מפרקים שגרונית, דלקת מפרקים פסוריאטית ודלקת מפרקים אנקילוזית (סוג של דלקת פרקים). אוסטיאוארתריטיס: דלקת מפרקים ניוונית נגרמת על ידי שימוש חוזר ביד. סוג זה נמצא בדרך כלל אצל מבוגרים, אבל זה יכול לקרות גם אצל אנשים צעירים יותר שנפצעו עקב פציעות ספורט. דלקת מפרקים שגרונית: דלקת מפרקים שגרונית היא סוג של מחלה אוטואימונית, כלומר תגובה של מערכת החיסון שתוקפת רקמה בריאה. הוא משפיע בעיקר על המפרקים וגורם לדלקת, שעלולה להוביל לכאבים ולנפיחות עזים. דלקת מפרקים פסוריאטית: דלקת מפרקים פסוריאטית היא סוג של מחלה אוטואימונית המתרחשת כאשר הגוף מערכת החיסון של המערכת החיסונית מגיבה יתר על המידה לנוכחות חלבון הקיים בדרך כלל על פני השטח של תאים בריאים, כגון רקמת מפרקים. הוא משפיע בעיקר על המפרקים וגורם לדלקת שעלולה להוביל לכאבים ונפיחות עזים. דלקת מפרקים אנקילוזית: דלקת מפרקים אנקילוזית היא סוג של מחלה אוטואימונית שגורמת בעיקר לדלקת במפרקים על ידי תקיפת הציפוי המגן שלהם. 

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אוהבים לארח? מפות שולחן מהודרות לכל אירוע
ישנה חשיבות רבה למפה בשולחן שבא לידי ביטוי בכמה אופנים. אחד מהם, הוא התפאורה שהמפה משרה על חלל הבית...
קרא עוד »
פבר 27, 2022
למה פרגולות אלומיניום הן הבחירה בשבילך
כל מי שמחפש פרגולה לבית או לעסק יודע, שבפניו עומדות שתי אופציות עיקריות, פרגולה מאלומיניום ופרגולה...
קרא עוד »
אוק 02, 2018
מתח לדלת – כל מה שאתה צריך
ישנם סוגים רבים של מכשירי כושר לשימוש ביתי, אותם ניתן להרכיב בקלות ולאפשר לעצמכם להתאמן במקום הכי...
קרא עוד »
נוב 30, 2021