מחלות ניווניות של כף היד – מחלות שכדאי וחשוב להכיר

הסוגים הנפוצים ביותר של מחלות ניווניות של כף היד הם תסמונת התעלה הקרפלית ודלקת פרקים. סוגים אחרים כוללים את התכווצות Dupuytren, Dupuytren's disease, דלקת מפרקים שגרונית, אוסטיאוארתריטיס ודרמטומיוזיטיס.

כיצד אלה יכולות להשפיע על תוחלת החיים של האדם?

מחלות ניווניות של היד הן קבוצה של מחלות נדירות שעלולות להשפיע על איכות חייו של אדם ותוחלת החיים. מחלות אלו חשוב לדעת מכיוון שהן עלולות להוביל לקטיעה או למוגבלות אם לא מתגלים מוקדם מספיק.מחלות ניווניות של היד הן קבוצה של מחלות נדירות שעלולות להשפיע על איכות חייו של אדם ותוחלת החיים. מחלות אלו חשוב לדעת מכיוון שהן עלולות להוביל לקטיעה או למוגבלות אם לא מתגלים מוקדם מספיק. המחלה הניוונית השכיחה ביותר היא דלקת מפרקים ניוונית, המופיעה כאשר מפרקים ביד מתנפחים וכואבים עקב נזק משימוש חוזר או פציעה. סוג זה נמצא בדרך כלל אצל מבוגרים, אבל זה יכול לקרות גם אצל אנשים צעירים יותר שנפצעו עקב פציעות ספורט.

צרו קשר עם דוקטור פרנק אטלן >>>

סוגים נוספים של מחלות ניווניות בכף היד:

סוגים אחרים כוללים דלקת מפרקים שגרונית, דלקת מפרקים פסוריאטית ודלקת מפרקים אנקילוזית (סוג של דלקת פרקים). אוסטיאוארתריטיס: דלקת מפרקים ניוונית נגרמת על ידי שימוש חוזר ביד. סוג זה נמצא בדרך כלל אצל מבוגרים, אבל זה יכול לקרות גם אצל אנשים צעירים יותר שנפצעו עקב פציעות ספורט. דלקת מפרקים שגרונית: דלקת מפרקים שגרונית היא סוג של מחלה אוטואימונית, כלומר תגובה של מערכת החיסון שתוקפת רקמה בריאה. הוא משפיע בעיקר על המפרקים וגורם לדלקת, שעלולה להוביל לכאבים ולנפיחות עזים. דלקת מפרקים פסוריאטית: דלקת מפרקים פסוריאטית היא סוג של מחלה אוטואימונית המתרחשת כאשר הגוף מערכת החיסון של המערכת החיסונית מגיבה יתר על המידה לנוכחות חלבון הקיים בדרך כלל על פני השטח של תאים בריאים, כגון רקמת מפרקים. הוא משפיע בעיקר על המפרקים וגורם לדלקת שעלולה להוביל לכאבים ונפיחות עזים. דלקת מפרקים אנקילוזית: דלקת מפרקים אנקילוזית היא סוג של מחלה אוטואימונית שגורמת בעיקר לדלקת במפרקים על ידי תקיפת הציפוי המגן שלהם. 

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בעיות בזוגיות – כך תצליחו לפתור אותן
מתקשים להחליט מה לעשות כדי לפתור בעיות בזוגיות בהצלחה? ההמלצה שלנו תהיה לשקול פניה אל טיפול זוגי עם...
קרא עוד »
ספט 09, 2021
שמלות ערב צנועות יכולות להיות אופנתיות לא פחות
בעת בריאת האישה הראשונה ציווה עליה בורא עולם – 'היי צנועה' וזה מה שמלווה אותנו – הנשים – מאז ועד היום,...
קרא עוד »
אפר 29, 2022
מי אתם אנשים שצורכים אבקת BCAA
אבקת BCAA  הם תוסף נהדר המסייע בירידה במשקל. עם זאת, חשוב לדעת שאסור ליטול BCAAs אם אתה אלרגי לאחד...
קרא עוד »
יול 01, 2022