זמני החלפת סנן לתמי 4

החלפת סנן לתמי 4

חלפו הזמנים בהם שתינו מי ברז רגילים. למרות שבתור יליד שנות ה 80, אני לא זוכר בכלל מים בבקבוקים או סינון מי ברז. לא הייתה מודעת בכלל באותה תקופה. היום לעומת זאת, קורה בדיוק ההפך. נדיר לראות אנשים ששותים ממי הברז. רובנו מחפשים מקורות מים אחרים או סיניון וניקוי המים. הפתרון הנפוץ ביותר ביום בישראל הוא מיני בר המחובר לברז הבית. רק התקנת המיני בר – גם אם התקנו מיני בר איכותי מאוד – אינה מספיקה ויש לדאוג לתחזוקה והחלפת הפילטרים.

 

מכיוון שמיני בר תמי 4 הוא המיני בר הנפוץ ביותר בישראל היום, נעבור על זמני החלפת פילטר לתמי 4, בכדי

שנוכל ליהנות ממים טעימים ונקיים תמיד ולא רק לתקופה מוגבלת

 

להלן הנקודות בהן יש להתחשב בעת החלפת פילטר לתמי 4

כמות הליטרים שהפילטר סינן + זמן השימוש בפילטר

פילטר לתמי 4 נחליף כל 2,000 ליטר או כל חצי שנה. בכמות שימוש גדולה יותר מ 2,000 ליטר או מעל חצי שנה מתחילים להצטבר על הפילטר לכלוך אשר שתיית מים שעברו דרך פילטר כזה תגרום לפעולה הפוכה מניקוי המים.

יש לשים לב גם להודעת משרד הבריאות במקרה של דליפת רעלים חריגה למי השתיה. במקרה כזה נרצה להחליף מסנן מיידית.

החלפת סנן מים

החלפת נורת UV

הפילטר עצמו הוא לא אמצעי הניקוי היחיד למים. בנוסף לפילטר ישנה את נורות ה UV שתפקידה חיסול חיידקים ויצורים שונים במים ושיפור טעם המים. גם נורת UV בדומה לסנן יש להחליף כל תקופה מסויימת. במקרה של נורת UV יש לפעול בהתאם להוראות היצרן – בדרך כלל הוראות היצרן יהיו החלפת נורת UV כל חצי שנה או שנה או כמובן בהתאם לכמות המים אותם נורת ה UV ניקתה.

  • במקרה שטעם המים או נראות המים נראים מוזר, יש לשים לב לתקינות המכשיר. בדרך כלל מדובר בתקלה. תיקון תמי 4 יפתור את הבעיה דווקא ולא החלפת הפילטר.

לסיכום: החלפת פילטר לתמי 4 (או כל מכשיר מיני בר אחר) ונורת UV הינן קריטיות לניקיון המים וכך לבריאותינו. ממוצע החלפה פילטר הוא חצי שנה או כל 2,000 ליטר. נורות UV ממוצע של חצי שנה עד שנה בהתאם להוראות היצרן.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

איך ניתן למצוא אתר חדשות כשר?

אתרי חדשות כשרים הם כאלה שמתמקדים בעיקר בתוכן הקשור ליהדות. לעתים קרובות יש להם מידע רב על תרבות ומסורות יהודיות. הדרך הטובה ביותר למצוא אתר

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים