דלת נסתרת – איך ולשם מה הן מתאימות לנו

דלת נסתרת – איך ולשם מהן מתאימות לנו

כשאנחנו חושבים על דלת נסתרת, אז התמונה שעולה למרביתנו בראש, היא דלת בתוך כוננית ספרים או בתוך ארון, כמו שנהוג למצוא בסרטי בילוש, סרטי מתח, או בסרטי פנטזיות שונים. כמין דלת קסמים שמאחוריה מסתתר עולם שלם, אפל ומיוחד.

אך המשמעות של דלת נסתרת במציאות היומיומית, זו שאנחנו קצת יותר ניגשים וקרובים אליה, היא שונה לגמרי. מדובר על דלת שהיא בעיקרון גלויה לעין, היא לא נמצאת בתוך ארון או בשום רהיט אחר, אלא היא ממוקמת בקו ישר עם הקיר ולעיתים קרובות אפילו הידיות שלה עומדות בקו ישר איתו, למרות שזו לא חובה, אפשר להשתמש בידיות רגילות, מה שילמד שאכן מדובר בדלת.

הרעיון הוא פשוט מאוד, במקום לבנות קיר ובחלק מסוים ממנו להתקין משקופים ואז דלת שתהיה מעט שקועה פנימה, מה שישנה את כל העיצוב של המקום, הרי שאנחנו יכולים לבנות קיר לבנים או גבס, להתקין את דלת בקו ישר עם הקיר בצורה כזו שהעיצוב במקום לא ייהרס. הכל יהיה חלק ומרשים, ייחודי ויפה. כך יוצרים מראה חדשני במקום.

איך בוחרים ומעצבים דלתות נסתרות במבנה

תחילה, כמו שציינו כבר, ניתן להתקין דלתות כאלה בקירות לבנים וכן בקירות גבס. מה שכן, חשוב להדגיש, אם אנחנו נרצה בעתיד לשנות את העיצוב, אז מן הסתם נצטרך להתקין משקופים ואולי אפילו להתקין דלת אחרת.

עלינו לבחור את העיצוב והסגנון של הדלת על פי סוג ועיצוב המקום, זאת על מנת שהיא תתאים באופן מלא לקונספט של המקום. כאן המקום להדגיש עוד, בדרך כלל נהוג להתקין דלתות כאלה במבנים חדשים, מבנים שמבקשים להציג מראה חדשני, משופר ומשודרג, ופחות מתאים למבנים קלאסיים.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מטבחים קטנים
צרכנות

מטבחים קטנים – יתרונות גדולים

לא כולם מתגוררים בדירות גדולות ומשופצות, ישנם כאלו שיעדיפו דווקא מרווח קטן יותר מסיבות כאלו ואחרות, או מפאת האפשרויות העומדות בפניהם. בסתרי הלב, גם כשהדירה

קרא עוד »
עריכת צוואה
דין ומשפט

מתי כדאי לערוך צוואה?

צוואה חוקית היא הצהרה כתובה, בעלת תוקף משפטי, שתפקידה להסדיר את חלוקת הרכוש של אדם לאחר מותו. קיימים 4 סוגי צוואות חוקיות בישראל, שיש לערוך

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים