"איזה מזל שהיה לנו ביטוח דירה נגד נזקי אש" – הסיפור של דניאל וליאת

"איזה מזל שהיה לנו ביטוח דירה נגד נזקי אש" - הסיפור של דניאל וליאת

את המילים האלו אמר דניאל (34) נשוי לליאת ואב לשניים מאזור המרכז, זאת לאחר ששריפה שפרצה באופן פתאומי בדירתם באחד הלילות, הותירה חצי מבית המשפחה במצב בלתי אפשרי למגורים.

אש ממקור לא צפוי

המקרה של דניאל וליאת התרחש במהלך הלילה, כאשר הטלפון הנייד של דניאל, שהיה בתוך תיק העבודה שלו באותו הלילה, התחמם והתפוצץ בתוך התיק. בעקבות הפיצוץ התלקח התיק של דניאל, ומשם עבר האש לארון ספרים מעץ שעמד בסמוך. בתוך כרבע שעה התפשטה האש וחלשה על כל אזור הסלון, ובדרך נס התעורר דניאל באותו רגע, ראה את המצב והזעיק את צוותי כיבוי האש. דניאל, ליאת ושני ילדיהם יצאו במהירות מהבית. עד להגעת צוות כיבוי האש, הספיקה האש להתפשט גם לאזור המסדרון וחדר השירותים הסמוך.

בסופו של דבר,  חדריהם של בני המשפחה, המטבח וחדר האמבטיה לא ניזוקו, אך יתר הדירה ניזוקה באופן שהותיר רק ברירה אחת לדניאל וליאת – שיפוץ האזורים הפגועים מהיסוד.

הביטוח לוקח אחריות

לאחר האירוע דניאל וליאת אמנם שמחו על העובדה שניצלו, אך יחד עם זאת דאגו לגובה הכספים שיצטרכו להוציא על מנת להחזיר את הדירה לקדמותה. "באותו רגע נזכרתי בפוליסת ביטוח דירה אונליין שרכשנו, כמה חודשים לאחר קניית הדירה", מספר דניאל. דניאל וליאת עיינו בפרטי הפוליסה ויצרו קשר עם נציגי חברת הביטוח שממנה רכשו את הפוליסה, שאישרו את תקוותם של השניים: לפי פרטי הפוליסה שרכשו הם זכאים לכיסוי ההוצאות לתיקון הנזקים שגרמה השריפה לבית.

"אני זוכרת שכאשר רכשנו את הביטוח, עוד התלבטנו האם להרחיב את הביטוח עם ביטוח נזקי אש לדירה, ועל התכולה של הבית", מספרת ליאת. "בסופו של דבר החלטנו ללכת על זה ליתר ביטחון – על כל צרה שלא תבוא. עכשיו אנחנו מבינים שזה היה ממש מזל שעשינו את זה.. אני לא יודעת איך היינו מסתדרים בלי הכיסוי של הביטוח לכל התיקונים והשיפוץ שהיינו צריכים לעשות כאן. זו הייתה אחת ההחלטות הכי טובות שלקחנו".

 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים