איך לבחור לילד שלך חוג כדורגל?

חוג כדורגל

כבר בסיום הקיץ, הורים רבים ממהרים לרשום את הילדים שלהם לחוגים. החוגים הפופולארים ביותר הם חוגי הספורט וזאת משום שלנו ההורים חשוב להעלות את המודעות לגבי פעילות גופנית ואורח חיים בריא, להפחית את שעות המסך של הילדים ולאפשר להם אינטרקציה נוספת עם ילדים בני גילם. שמדובר בבנות לרוב הבחירה נעה בין חוג בלט גז‘אז, אצל בנים לעומת זאת, ההתלבטות היא בין חוג ג‘ודו לכדורגל. אז איך בוחרים?

שלב ראשון התייעצו ושתפו את הילד

מן הסתם אם הילד שלך כבר הגיע לשלב שהוא יכול להשתבץ בחוגים, הוא גם אמור לדעת למה הוא מתחבר ולמה פחות. שחקנים ומאמנים רבים כגון נתנאל (נתי) דוידי  ואחרים סבורים כי הורים רבים שולחים את ילדים גדולים בלי בכלל לשאול אותם ורואים את זה ברמת המוטיבציה שלהם. בדקו קודם כל למה הילד שלכם מתחבר, איזו סביבה הוא מעדיף, האם הוא בכלל מתעניין בפעילות הספציפית הזו וכמובן אפשרו לילד להתנסות.

איזה אופי יש לילד שלכם?

חשבו האם באמת מתאים לילד שלכם להשתתף במסגרת קבוצתית כמו כדורגל? יש ילדים שתתאים להם מסגרת קבוצתית, לעומת ילדים שיימשכו יותר לענפים אינדיבידואליים כמו שחייה למשל או אפילו טניס. במידה והילד שלכם אובחן עם בעיות קשב וריכוז, כנראה שתתאים לו מסגרת עם פעילות שחוזרת על עצמה כמו קפוארה או אומנויות לחימה ופחות משחקי כדור. חשוב לזכור שבענפים האינדיבידואליים יש צורך ביותר מחויבות ומשמעת עצמית בהשוואה לענפים הקבוצתיים.

שיעור ניסיון

כדי שהילד יוכל להרגיש האם הוא מתחבר לחוג או לא, שווה לרשום אותו לשיעור ניסיון שלרוב ניתן במחיר סמלי או אפילו בחינם.

רמה

כאשר בוחרים חוג כדורגל או כל חוג ספורטיבי אחר, ובמקביל גם רוצים שהילד שלנו התפתח, ילמד, יחזק את המיומנויות והכישורים שלו בתחום הספציפי הזה, חשוב לבדוק שהרמה של החוג מספיק טובה. איך תדעו את זה? בהתאם לניסיון ולרמת המקצועיות של המדריך, בהתאם לשם ולמוניטין שיש לחוג, המלצות מאנשים שאתם מכירים וכדומה.

נוחות

בסופו של דבר, חוג בעיקר שהוא עדיין לא מועבר למקצוענים או ילדים ובני נוער המשתתפים בתחרויות הוא עדיין חוג של שעות אחר הצהריים. לכן, חשוב שיהיה לילד נוח להגיע לחוג ונוח לחזור ממנו. במידה ואתם מסיעים ואוספים את הילד מהחוג, זה עוד משהו שכדאי לקחת אותו בחשבון.

כדורגל בכל מחיר?

חשוב לזכור שבכל זאת מדובר בחוג. בחוגים הילדים צריכים להביע את עצמם, להרגיש בנוח, לחזק את הביטחון ואת הדימוי העצמי שלהם ולכן אם אתם מרגישים שאין שיתוף פעולה, שהילד לא הולך וחוזר מהחוג בכייף, שווה לשחרר, להקשיב לו, לראות למה הוא כן מתחבר ואולי אפילו להחליף חוג או להמתין קצת. כל ילד שונה מהאחר וזה ש“כולם“ הולכים לחוג הכדורגל השכונתי, לא מעיד על כך שגם הוא צריך.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מטבחים קטנים
צרכנות

מטבחים קטנים – יתרונות גדולים

לא כולם מתגוררים בדירות גדולות ומשופצות, ישנם כאלו שיעדיפו דווקא מרווח קטן יותר מסיבות כאלו ואחרות, או מפאת האפשרויות העומדות בפניהם. בסתרי הלב, גם כשהדירה

קרא עוד »
עריכת צוואה
דין ומשפט

מתי כדאי לערוך צוואה?

צוואה חוקית היא הצהרה כתובה, בעלת תוקף משפטי, שתפקידה להסדיר את חלוקת הרכוש של אדם לאחר מותו. קיימים 4 סוגי צוואות חוקיות בישראל, שיש לערוך

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים