איך בוחרים עורך דין לירושה?

איך בוחרים עורך דין לירושה?

הנה זה קרה. אדם יקר לכם עזב את העולם וכעת אתם מנסים להתמודד עם הסיטואציה הקשה. כאשר אדם קרוב לנו, כמו אם או אב, סבים, וסבתות – הולך לעולמו – האחיזה בעולם מתערערת ונדרש זמן רב כדי להתאושש או לקבל את מותו של האדם הקרוב. מלבד זאת, אחד ההליכים שיש להתמודד עמם (זאת לאחר טקס הקבורה, חשיפת המצבה וימי האבלות) הוא חלוקת הירושה. מה שלא תמיד תואם את הציפיות של בני המשפחה. 

גרועים מכך הם מקרים בהם ישנם סכסוכי ירושה – מה שיכול להעכיר את האווירה ולגרום ללא מעט "קרעים" במשפחה – זאת בין ילדים של הנפטר, קרובים אחרים, כמו גם בני זוג ושאר בני משפחה. במקרים בהם ישנה אי הסכמה, חשוב לבחור עורך דין ירושה שילווה אתכם בתהליך. 

מתי צריך עורך דין ירושה? 

לפני שנספר על הדרך לבחור את איש המקצוע, חשוב לדעת כי עורך דין כזה דרוש לאו דווקא במקרים של אי הסכמות או סכסוכים בין היורשים. איש המקצוע דרוש גם במקרים של מימוש צוואה, הקראת צוואה, ניהול עזבון ושאר תהליכים. עורכי דין העוסקים בתחום, ידעו כיצד לנהל את העניינים הבירוקרטיים כך שהיורשים יוכלו לקבל את חלקם בירושה בצורה היעילה, המהירה וההגונה ביותר. 

עם זאת, ישנם מקרים בהם עורך הדין דרוש על מנת ליישב סכסוכי ירושה, בעוד שתפקידו לגשר בין יורשים, לבחון חובות של עזבון, לסלק חובות אחרים, למכור נכסים בעת הצורך, וללוות לקוחות בבית המשפט. 

אז כיצד בוחרים את עורך הדין טוב ביותר? 

אם אתם זקוקים לפרקליט שעוסק בענייני צוואה וירושה, חשוב לשים לב למספר דגשים כמו:

הקניית מגוון שירותים

 וודאו כי עורך הדין מתמצא בחוקי ירושות, כי הוא מייעץ בענייני עזבון, כי יש לו ידע רחב לגבי ירושה על פי דין – חלוקת ירושה ללא צוואה, וכי הוא יודע כיצד לסייע לכם עם מיסי ירושה, השלכות כספיות, וניהול אינטרסים של יורשים.

ליווי וייעוץ מול בית המשפט

עוד יש לבחור איש מקצוע מיומן בקיא וברור, אשר יוכל ללוות אתכם בעת דיונים בבית המשפט. 

עריכת חוזים, צוואת ובקשות

נושא נוסף שחייב להיות בקיא בו איש המקצוע, קשור לניהול חוזים, קיום צווי צוואה, מימוש זכויות של יורשים, מימוש נכסים וניהול עזבון. 

המלצות

נסו לחפש המלצות של עו"ד ירושה. את ההמלצות תוכלו לחפש ברשתות החברתיות, בפורומים או דרך חברים ובני משפחה. במידה ואתם רוצים לפנות אל איש המקצוע באופן דיסקרטי, נסו לחפש איש מקצוע דרך חיפוש ממוקד של עורכי דין צוואות. בזמן שאתם מנסם לבצע את הבחירה: שימו לב כי עורך הדין מקצועי, מיומן ומקנה לכם ייעוץ, כבר באתר האינטרנט שלו. 

בבחירת איש מקצוע מיומן בתחום הצוואות והירושה – תוכלו לנהל את האינטרסים שלכם בצורה נכונה ואפקטיבית יותר. 

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פענוח דילמת הדק: מי צריך לבחור ומי לא צריך?
בתחום המגורים בחוץ, מעט תוספות מפתות כמו דק מעוצב היטב. עם זאת, השאלה אם לצאת למסע הזה יכולה להיות...
קרא עוד »
אוק 18, 2023
מכנסיים לגברים – מידע מעניין
מכנסי גברים הם סוג של לבוש המכסה את החצי התחתון של הגוף. הם לובשים בדרך כלל עם חולצה, סוודר או ז'קט....
קרא עוד »
ספט 15, 2022
איתור נזילות
המים עשים את דרכם במסירות ובדממה כמעט מלאה מתחת למרצפות ולמשטחים הנראים לעין. השגרה הברוכה מציבה...
קרא עוד »
ינו 30, 2019