מהו תהליך בחירת בית אבות?

מהו תהליך בחירת בית אבות?

המעבר לבית אבות הוא שלב קשה מאוד עבור מרבית הקשישים. מה גם שבני המשפחה נקראים בשלב זה אל הדגל כדי לסייע, להושיט יד ולעשות כל מה שאפשר כדי להקל. מדובר על שינוי משמעותי בחיים שיש לבצע אותו בתבונה כדי לצלוח אותו בשלום. אחת הנקודות החשובות ביותר הן בחירת בית האבות. איך בוחרים בית אבות מתאים? איך נדע מהו המקום המומלץ והמתאים ביותר? איזה בית אבות יספק להורה המבוגר את כל מה שהוא צריך לאיכות חיים טובים ולזקנה מכובדת?

כך בוחרים בית אבות

  • כדאי להכיר את האפשרויות המוצעות לכם. כמובן שיש להתחשב במיקום הגיאוגרפי של בית האבות, שכן המקום משפיע באופן משמעותי על ההחלטה. אי אפשר לקטוף אדם מאזור המחיה הטבעי שלו, ולתת לו להתגורר בעיר מרוחקת מכל בני המשפחה שלו, אף אם הוא מקבל שם טיפול מסור.
  • צריך לבחון ולהגדיר את מצבו של הקשיש, ולחשוב מה יהיה נכון וטוב עבורו. מה מצבו הפיסי? הרקע הנפשי? אילו תחביבים יש לו? מה הוא צריך שיהיה בבית האבות כדי שיהיה לו טוב? כאשר אתם מגדירים את הנקודות הללו אתם יכולים לדעת מה צריך להיות במקום אליו הוא ילך.
  • כדאי מאוד לשמוע מה יש לקשיש לומר על עצמו ועל החיים שלו. לכל קשיש בכל שלב שהוא יש עדיין העדפות ורצונות משלו. יש מי שירצה לעבור לבית אבות מסוים שם יש לו ידידים או מכרים. אחרים יבחרו בית אבות מסוים שם הם התרשמו מצוות מסור במיוחד. וכן הלאה. אמנם קשיש לא תמיד נמצא בצלילות מלאה כדי לקבל החלטות משמעותיות באשר לעתידו. אבל הנטיות שלו בהחלט משפיעות על תהליך קבלת ההחלטות.
  • חשוב מאוד לוודא שבית האבות אליו אתם חושבים להעביר את ההורה הוא בית אות שמתנהל על פי תקני משרד הבריאות, שיש בו צוותים רפואיים מומחים ומסורים, והתפריט עשיר ומותאם היטב לקשישים לפי מצבם הנוכחי.
  • כדאי לבקר פיזית בתי אבות בירושלים כדי להתרשם ממראה המקום, החדרים, האווירה וכל הנתונים הנוספים. זה מסייע בקבלת ההחלטה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים